Ethereum Fiyatı Bu Seviyeyi Aşamıyor! NFT Gelişmeleri!

Bitcoin Haber

Yükselen NFT faaliyetinin ardından Ethereum 1.700 doları test ediyor. Zincir üzerindeki ölçümler, son ETH fiyat düşüşünün Mart 2023’te daha da derinleşebileceğini gösteriyor.

NFT Faaliyeti Azaldıkça ETH Yakımı Düşüyor

Ethereum (ETH), EIP-1559’un başarıyla geçmesinin ardından övgüler aldı ve ödenen ağ işlem ücretlerinin yakılması için bir mekanizma sağladı. Bu, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi için dezenflasyonist dönemin başlangıcı oldu.

Blok keşif platformu Etherscan’ın verilerine göre, ETH’nin günlük yakma hacmi 14 Şubat’ta 5.580 ETH ile yılın zirvesine ulaştı.

14 Şubat’tan bu yana yakılan ETH sayısı %50’den fazla azalarak 5 Mart’ta 2.700 ETH’ye ulaştı. Daha fazla ETH yakıldığında, kıtlık artar ve sonuçta fiyatı yükseltir.

Sonuç olarak, yakma oranındaki düşüş geçtiğimiz haftalarda ETH’nin net arzını büyük ölçüde etkilemiştir. Ve trend tersine dönmediği sürece Ethereum‘u düşüş bölgesine itebilir.

NFT işlem hacmi, Ethereum ağ değerinde temel bir düşüşün göstergesidir ve potansiyel bir fiyat düşüşüne yol açar.

Blok zinciri analiz firması Santiment’in zincir üzerindeki verileri, Ethereum ağındaki NFT alım satım faaliyetinin Şubat ortasından bu yana yavaşladığını gösteriyor.

Grafikler Santiment’in 6 Şubat’ta Ethereum ağında 2,34 milyon dolarlık NFT işlemi kaydettiğini gösteriyor. Ancak NFT işlem hacmi o zamandan beri 5 Mart itibariyle yaklaşık 730.000 $’a düşmüştür.

Bu durum Ethereum sahipleri için büyük bir endişe kaynağı olabilir çünkü NFT’ler, öncü akıllı sözleşme ağında üretilen kilitli değer, fayda ve ücretlerin önemli bir kaynağıdır.

ETH 1.500 Doların Altına Düşecek mi?

Ethereum ağ değerindeki düşüş, geçtiğimiz hafta ETH sahipleri arasında önemli düşüş endişelerine yol açtı. Benzer şekilde, blockchain firması IntoTheBlock tarafından derlenen Küresel Para Giriş/Çıkış (GIOMAP) verileri, ETH’nin 1.500 doların altına düşebileceğini gösteriyor.

Birçok kez 1.700 doların üzerine çıkmayı başaramayan Ethereum sahipleri, 13 milyon ETH token satın alan 6,25 milyon adresten oluşan bir kümenin önemli bir destek sunabileceği 1.360 dolara doğru bir düşüş bekleyebilir. Bu seviyenin tutturulamaması ETH’nin daha da düşerek 1.180$’a ulaşmasına neden olabilir ki burada da 11,14 milyon token satın alan 7,3 milyon adres düşüşü hafifletebilir.

Buna karşılık, ETH 1.800 dolar civarında yaklaşık 26 milyon token satın alan 7,5 milyon adresin direncini kırabilirse, 2.600 dolara doğru bir fiyat rallisine yönelebilir.

Özetle, NFT ticaret faaliyetindeki düşüş ve ETH gaz emisyonlarındaki yavaşlayan yanma oranı, son fiyat düşüşüne katkıda bulundu. Piyasa analistleri, potansiyel olarak düşüş eğilimli bir Mart 2023 performansı için pozisyon alırken ertelenen Şangay Yükseltmesine de yakından dikkat edecekler.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple (XRP) Fiyatı Kilit Direnç Seviyelerine Ulaştı: Sırada Ne Var?

Sonraki Haber

Vitalik Buterin Bu Altcoin’lerden 220 ETH’nin Üzerinde Para Kazandı

İlgili Haberler