Michaël van de Poppe: Bunlar Bitcoin’i 30.000 Dolara Çıkarabilir

İlayda Peker

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, güçlü bir Bitcoin (BTC) artışını 30.000 $’a çıkarabilecek iki makroekonomik katalizöre baktığını söylüyor.

Hedef 30.000 Dolar

Kripto stratejisti, 664.200 Twitter takipçisine Bitcoin‘in son zamanlarda yükseldiğini ve büyük bir sıçramanın kartlarda olduğunu söylüyor:

Bir rahatlama rallisi olasılığı son zamanlarda artıyor ve bence iyi görünüyor. Tüm bunların, enflasyonun beklenenden daha fazla düşmesi ve zamların potansiyel olarak duraklamasıyla beslenmesi gerekiyor. Bu da Bitcoin’in 30.000$’a doğru rahatlamasını sağlayacaktır.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 17.435 dolardan el değiştiriyor. Van de Poppe’nin hedefine doğru bir hareket, BTC için %72’nin üzerinde bir yukarı yönlü potansiyel olduğunu gösteriyor.

Yüksek enflasyonla mücadele etmek amacıyla, Federal Rezerv geçen yıl faiz oranlarını birçok kez artırdı ve Ocak 2022’de %0 ile %0,25 arasında olan Fed fonları oranını Aralık ayına kadar %4,25 ile %4,50 arasına çıkardı.

Yatırımcıların yeni yatırımları finanse etmek için borçlanma maliyetlerinde daha fazla ödeme yapması gerektiğinden, yüksek faiz oranı ortamı tipik olarak Bitcoin ve kripto gibi riskli varlıklar için düşüş anlamına gelmektedir.

Bu arada, Fed’in sıkı para politikalarındaki bir pivot, risk varlıklarına yatırım akışını tetikleyebilir.

Analist Bunu da Bekliyor

Van de Poppe ayrıca 12 Ocak’ta açıklanacak olan son Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerini beklediğini söylüyor. Yatırımcılar, Federal Rezerv’in şahin duruşunu yeniden gözden geçirmesi için baskı oluşturabileceğinden, enflasyonun geri çekilip çekilmediğini görmek için TÜFE verilerini yakından takip ediyor.

Bitcoin’e daha yakından bakan Van de Poppe, boğaların 17.500 $ civarındaki direnci aşmadan önce BTC‘nin geri çekilmesini bekliyor.

Bitcoin ralliye devam etti ve dirençle karşılaştı. Tek seferde çıkacağımızdan şüpheliyim, önümüzdeki 24 saat içinde net bir inanca ihtiyacımız var, aksi takdirde düşüş eğilimi mümkün.

Bunlara ek olarak analist. “Daha düşük zaman dilimi: Ralliye devam etmek için 17.350 $’ın üzerinde kalması gerekiyor, aksi takdirde fakeout.” sözlerini kullandı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mike Novogratz: Kripto için Görünüm Korkunç Değil, Ama Harika da Değil

Sonraki Haber

Popüler Analist 2 Altcoin’de Yükseliş Bekliyor Ama Bu Duruma Dikkat!

İlgili Haberler