Michael van de Poppe: BTC ve Altcoin’ler Yüzde 200 Artabilir!

İlayda Peker

Kripto para piyasasının popüler analistlerinden Michaël van de Poppe, yaptığı açıklamalarda piyasada şu anda yükseliş sinyali olduğu için çoğu altcoin’in yüzde 200’e kadar yükseliş elde edebileceğini dile getirdi.

Piyasada Yükseliş Sinyalleri

Van de Poppe Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, çeşitli altcoin’lerin ve lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 50 günlük hareketli ortalamalarının üzerine çıktığını ve bunun da bir yükseliş sinyali olduğunu ifade etti. Ayrıca analist Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasının üzerine çıktığını da ekledi.

Öte yandan hareketli ortalama (MA), en yaygın kullanılan teknik gösterge türlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu gösterge, belirli bir varlığın belirli bir dönem için ayarlanmış ortalama fiyatını gösteriyor.

Bunun yanında belirli kripto para birimlerine bakıldığında Van de Poppe, yakında %200’e kadar yükseliş yaşayacağına inandığı diğer altcoin’lerin yanı sıra Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Chainlink‘i (LINK) ele aldı. AVAX’a değinen analist, 50 günlük hareketli ortalamasını önceki tüm yüksek seviyelerle birlikte 26 doların üzerinde bir ivmelenme ile kırdığını dile getirdi.

Kripto para biriminin, fiyatlar yeni bir düşük seviyeye gerilediğinde ve bir osilatör benzer bir düşük seviyeye ulaşmadığında ortaya çıkan yükseliş ayrışmasına da işaret ettiğini söyledi. Osilatörler, hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) gibi ortalanmış bir çizgi etrafında dalgalanan göstergeler olarak tanımlanabilir.

SOL’e bakıldığında Van de Poppe, 50 günlük MA’sının üzerinde olduğunu ve sabit yüksek düşüşlerin alım baskısını artırdığını gördüğünü belirtti. Kripto para birimi için hedefleri arasında 62 dolar ve 84 dolar seviyeleri yer alıyor.

Analist ayrıca, Chainlink’in hem USD hem de BTC’ye karşı aylarca süren yatay hareketler devam ederken birikim döneminde olması ile birlikte iyi bir kırılmaya hazır olduğunu belirtti. Analiste göre, birikim aşamaları yatırım yapma zamanı ve LINK 6 ila 8 dolar arasında önemli bir alım şansı sunuyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance CEO’su Güncel Piyasa Hakkında Ne Düşünüyor?

Sonraki Haber

DOGE Aktif Adres Sayısı Yüzde 265 Arttı! Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler