Bitcoin Önemli Direnci Test Ediyor: Yükseliş Trendi Başlayacak Mı?

İlayda Peker

Bitcoin ve kripto para birimlerinde 26 Temmuz itibari ile başlayan yükseliş devam ediyor. Lider kripto para birimi 24.000 dolarlık önemli seviyeyi test ederken, altcoin’lerde de yukarı yönlü grafikler görüyoruz.

Bitcoin’de Önemli Seviye

Lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 24.000 dolar sınırında işlem görüyor ve geri çekilme öncesinde 24.400 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Son 24 saat içinde BTC’nin güncel veriler ile %4’ün üzerinde artış yaşadığı ifade edilebilir.

Bitcoin fiyatı 20.750 dolar seviyelerine kadar düştükten sonra yükselişe geçti. Şu an için BTC’de 22.500 dolar bir destek oluşturmuş gibi görünüyor ve dün 23.000 dolarlık direncin kırılması yukarı yönlü hamleleri destekledi. Bitcoin’in 24.000 doları hacimli bir şekilde kırması halinde bir sonraki direnç testinin 25.000 dolar bandından gelebileceği ifade edilebilir. Analistler bu durumda 25.000 dolar ile 28.000 dolar bandında bir konsolidasyon olabileceğini düşünüyor.

Bunun yanında eğer BTC 24.000 doları kıramazsa bir süre fiyat sıkışıklığı yaşanabileceği düşünülüyor. 22.500 dolar ile 24.000 dolar arasında yaşanacak fiyat sıkışmasının hangi yönde kırılacağı ise bu durumda yeni trendi belirleyebilir.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin’in fiyat hareketi hemen her zaman olduğu gibi altcoin’lerin fiyat hareketlerini de belirliyor. Altcoin’lerin lideri olarak görülen Ethereum (ETH) son 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde 5 gibi bir artış yaşarken son 1 haftada %7’nin ve son 1 ayda da %50’nin üzerinde artış yaşadı.

Buna ek olarak son 24 saat içinde piyasa değeri bakımından ilk on kripto para birimi içinde Solana (SOL) %9 ile en iyi performansı sergilerken diğerlerinin yükselişinin yüzde 3 ile yüzde 5 arasında kaldığı görülüyor.

Bu noktada Bitcoin’in fiyat hareketlerinin şu an için piyasanın yönünü tayin ettiğini unutmamak gerekiyor. Ayrıca BTC’de bir yükseliş trendinin başladığının kesinleşebilmesi için analistlere göre 28.000 dolarlık seviyenin aşılması gerekiyor. Bu noktada da yatırımcıların kendi araştırmaları yaparak işlem oluşturmasında büyük fayda bulunuyor.


Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB) Yükselir Mi? Negatif Veriler Dikkat Çekiyor, Dikkat!

Sonraki Haber

Solana Tabanlı Algoritmik Stablecoin’de Yüzde 85 Düşüş!

İlgili Haberler