Michael van de Poppe: “Bitcoin’de (BTC) Tehlike Hala Geçmedi”

İlayda Peker

Piyasanın popüler analistlerinden Michaël van de Poppe, Bitcoin’in hala aşağı yönlü bir baskı altında olduğunu dile getirdi ve yatırımcılara temkinli adımlar atmaları konusunda uyarılarda bulundu.

“Bitcoin Hala Baskı Altında”

Analistin açıklamalarına göre düzeltmenin zamanlaması sebebiyle Bitcoin fiyatında daha alt seviyeler görülebilir. Van de Poppe’un açıklamalarına göre düzeltme henüz bitmedi. Çünkü tarihsel olarak değerlendirildiğinde Mart ayı kripto para birimleri için iyi geçen aylar arasında yer almıyor.

Özellikle sert düşüşlerden sonra grafiklerin hala kısa vadede düşüş sinyali verdiğini belirten analist, orta ve uzun vadede hala yükseliş sinyalleri alındığını ifade ederek yatırımcıların içine su serpti.

Bunlara ek olarak Van de Poppe, BTC‘nin şu anda 50.000 ila 52.000 dolar arasında net bir direnç bölgesi ile karşı karşıya olduğunu ve bu sebeple yatırımcıların tereddütte kaldığını ifade etti.

“Paniğe Gerek Yok”

Kısa vadede Bitcoin’in savunmasızlığına rağmen analist, Bitcoin’in fiyatı 35.000 doların altına düşse bile “paniğe gerek olmadığını” ekliyor ve şu sözleri kullanıyor:

Piyasa yapısı hala iyi. Bitcoin 35 bin dolara düşse bile, hala düşük dipler ve yüksek zirveler göründüğü için piyasa yapısı hala iyi. Bu yüzden düzeltici hamlelerin olması çok doğal.

Günümüzde yaşandığı gibi düzeltmelerin genel anlamda çok sert olduğunu belirten analist, tarihsel olarak bu düzeltmeler sonrasında yukarı yönlü hareketlerin yaşandığını belirtiyor. Dolayısıyla aslında bu gibi düşüşler satın alma fırsatı olarak değerlendirilmeli ve panik satışlar yapılmamalı.

Altcoin Fiyat Beklentileri

Bitcoin’in yanı sıra analist, altcoin’lerin özellikle Nisan ayında artışa geçeceğini düşündüğünü ve bu süreç içinde belli bir aralıkta hareket edeceklerini ifade ediyor. Dolayısıyla analist, Mart ayında yatay grafiklerin oluşabileceğini ve bir nebze sıkıcı bir dönem olabileceğini ifade ediyor.Total
26
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Paralar Kredi Kartlarının Yerini Alabilir Mi?

Sonraki Haber

Cardano’da Tarih Verildi: ADA İçin Yeni Dönem 1 Mart’ta Başlıyor!

İlgili Haberler