Michael Saylor Son Bitcoin Düşüşünü Yorumladı!

İlayda Peker

Son zamanlarda, MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, yaşanan düşüşlere değindi ve endişeli olmadığını dile getirdi.

Saylor Sakin Görünüyor

Saylor, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatından %50’nin düşmesinin ardından paylaşılan bir tweet’te MicroStrategy’nin $BTC pozisyonunu özetledi. Saylor, esas olarak iş zekası yazılımı üreten firmanın, teminat olarak 410 milyon dolar tutması gereken 205 milyon dolarlık vadeli bir krediye sahip olduğunu söyledi.

Firmanın şu anda teminat olarak taahhüt edebileceği 115.109 Bitcoin’i var, bu da şirketin ek varlıklar yayınlaması gerekmesi için Bitcoin’in 3.562 doların altına düşmesi gerektiği anlamına geliyor.

CoinDesk tarafından hazırlanan bir raporda belirtildiği gibi Saylor, esasen MicroStrategy’nin BTC’deki herhangi bir hissesini satmak zorunda kalmasını gerektirecek kadar düşük bir fiyat olmadığını ifade ediyor.

Kripto Paralarda Son Durum

Saylor’un güçlü pozisyonuna rağmen, MicroStrategy‘nin hisse fiyatı, S&P 500’ün bir hafta boyunca satış görmesinden dolayı diğer teknoloji hisselerinin yanında zarar gördü. Hisseler, Saylor’un tweet’inden bir gün önce yaklaşık %26 değer kaybederken, Bitcoin yaklaşık bir yıl içinde ilk kez 30.000 doların altına düştü.

Lider kripto para birimi Bitcoin dün yaptığı hamleden sonra bugün bir kez daha 30.000 dolar altına geriledi ve fiyat 29.300 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Tabii ki bu fiyat altcoin fiyatlarına da yansıyor ve toplam kripto para piyasası değerinin 1,27 dolar seviyesinde olduğu görülüyor.

Bunun yanında bazı analistler son düşüş sonrasında bir süre düz ilerlemenin ardından fiyatların artışa geçebileceğini ifade ederken bazıları da bir başka düşüşün yaşanabileceğini dile getiriyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu DeFi Hack’i Sebebiyle FTM Fiyatı Değer Kaybetti!

Sonraki Haber

LUNA ve UST’de Son Durum: Do Kwon’un Açıklamaları

İlgili Haberler