Metaverse Tabanlı Coin’ler Yükselişin Parlayan Yıldızları Oldu: MANA ve SAND Neden Yükseldi?

Mert Bahçe

Play to earn ve metaverse tabanlı platformların yerel kripto para birimleri, şu sıralarda inanılmaz bir ilgi çılgınlığının merkez noktası oldu. Metaverse meraklıları için özellikle son bir haftadır kripto para piyasasındaki yükselişler değerlendirildiğinde heyecan verici bir süreç oldu.

Metaverse Tabanlı Coin’lerin Yükselişi

Coinmarketcap verilerine göre metaverse tabanlı kripto paralar incelendiğinde %80’inden fazlasında yeşil bir grafik ön plana çıkıyor. Son birkaç gündür The Sandbox (SAND), yakaladığı durdurulamaz ivme ile alanındaki projeleri solladı. SAND, haftalık zaman diliminde %110’un üzerinde artış kaydederek 8.48 dolara kadar tırmandı. Aynı zamanda SAND, piyasa değeri açısından en büyük üçüncü P2E token’ıdır.

Bunun yanı sıra bir diğer iddialı proje Decentraland, haftada %56’lık etkileyici artış ile piyasa değeri sıralamasında Axie Infinity’i geçmeyi başardı. MANA, oldukça oynak bir dönem geçirirken 5.90 dolara dokunmayı başardı. Öte yandan performansları ile ön plana çıkan diğer kripto paralar %100 yükselişle MyNeighborAlice (ALICE), %57 artışla Enjin Coin (ENJ), %105 artışla Ultra (UOS) ve %104 artışla Mines of Dalarnia (DAR) oldu.

Yükselişin Ardındaki Sebepler

Play to earn tabanlı kripto paraların bu denli artışı Facebook’un Meta adıyla yeniden markalaşmasının akabinde gerçekleşti. Genel hype dışında çoğu altcoin’in rallisini destekleyecek önemli bir faktör görünmüyor. Bununla birlikte Enjin, 100 milyon dolarlık bir fon kurarak metaverse alanına yatırım yaptı ve ekosistemde altapıyı merkezsizleştirmeye yönelik projelerdeki çalışmalarını sürdürdü.

Diğer bir taraftan Winklevoss kardeşlerin Digital Currency Group’u ve birkaç yüksek profilli kurumsal yatırımcı ve risk sermayesi şirketi, NFT yatırım şirketi Sfermion aracılığıyla metaverse alanındaki operasyonları hızlandırmak adına 100 milyon dolar topladı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Fiyat: XRP Fiyatında Bu Seviyelere Dikkat!

Sonraki Haber

Elon Musk, Changpeng Zhao ve Dogecoin Konusunun Perde Arkası

İlgili Haberler