MetaMask Kripto Kullanıcılarını Bir Dolandırıcılık Konusunda Uyarıyor

Bitcoin Haber

Yapılan son açıklamalarda MetaMask ekibine göre, kullanıcıların dikkatsizliğinden faydalanmaya çalışan yeni bir kripto cüzdan adresi dolandırıcılığı yükselişe geçti.

Kullanıcılar Dikkat

Dijital cüzdan sağlayıcısı MetaMask, yaptığı bir duyuruda kullanıcıları, saldırganların kullanıcılara cüzdanlarına 0 $ değerinde token göndererek işlem geçmişlerini “zehirlediği” “adres zehirleme dolandırıcılığı” konusunda uyardı.

Dolandırıcılar, gösterişli adres üreticilerinden üretilen cüzdan adreslerini kullanacak ve kurbanlarının cüzdan adresinin ilk ve son karakterlerini eşleştireceklerdir. Bu, şüphelenmeyen kullanıcıların fonlarını yanlış taklit adrese göndermelerini sağlamak umuduyla yapılır.

Taklitçi Adresler

Bu girişim, bilgisayar korsanlarına kullanıcı cüzdanlarına erişim sağlamayacak olsa da, dijital varlık bakiyelerini göndermeden önce cüzdan adreslerini işlem geçmişinden kopyalama alışkanlığı edinmiş olabilecek kişiler, fonlarını potansiyel olarak taklitçi adreslere gönderebilirler.

Bu nedenle, cüzdan sağlayıcısı kullanıcıları her zaman dikkatli olmaları ve bakiyelerini göndermeden önce işlemlerini iki kez kontrol etmeleri konusunda uyardı. Firma, fonların doğru cüzdana gönderileceğinden emin olmak için cüzdan adresinin her bir karakterini kontrol etmenin en iyisi olacağını vurguladı.

Bunun dışında firma, kullanıcıların cüzdan adreslerini işlem geçmişlerinden kopyalamayı bırakmalarını ve dijital varlıkları gönderirken adres defterlerini kullanmalarını tavsiye etti.

Kripto para yatırımcılarının her zaman dolandırıcılıklara karşı temkinli olmasında fayda var. Daha önce de bu ve benzeri şekilde pek çok kötü niyetli girişim olmuş ve pek çok kullanıcı zor durumda kalmıştı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH Birikimi Hızlanırken Ethereum 1.400 Doların Üstüne Çıktı

Sonraki Haber

El Salvador, Bitcoin Tahvillerine İzin Verecek Yasayı Kabul Etti

İlgili Haberler