Meta CEO’su Zuckerberg Metaverse Planlarında Kararlı 

Bitcoin Haber

Meta‘nın kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Reality Labs işletmesinin faaliyet zararlarının 2022’de zirveye ulaşmasına rağmen şirketin metaverse yönelik uzun vadeli stratejisini değiştirmeyi planlamadığını söyledi. 

Meta’nın Metaverse Planları 

Meta, 1 Şubat’ta Reality Labs’in 2022’de 13,7 milyar dolar kaybettiğini gösteren kazançları yayınladı – bu, metaverse inşa bölümü için kaydedilen en büyük yıllık kayıp. 

Dördüncü çeyrek özellikle maliyetliydi, bölüm yaklaşık 4,3 milyar dolar kaybetti ve bu aynı zamanda iş için mali raporların ilk kez yayınlanmasından bu yana bölümdeki en büyük çeyreklik kayıp oldu. 

Zuckerberg, 1 Şubat’ta yapılan bir kazanç çağrısında şirketin metaverse stratejisinde kararlıydı. Firmanın verimliliğinin Reality Labs için nasıl geçerli olduğuna dair bir soruyu yanıtlarken şöyle dedi: 

Şu ana kadar gördüğüm sinyallerin hiçbiri Reality Labs stratejisini uzun vadede değiştirmemiz gerektiğini göstermiyor.

Şirketin, Quest Pro Sanal Gerçeklik (VR) başlığının Ekim ayında piyasaya sürülmesinin ardından 2023’te başka bir “yeni nesil tüketici başlığı” piyasaya süreceğini de sözlerine ekledi. 

Meta’da Son Durum 

Meta’nın mali işler müdürü Susan Li de benzer şekilde Reality Labs işindeki kayıpları ikiye katlayarak Zuckerberg’in 3. çeyrekteki kazanç çağrısında bu işteki kayıpların 2023’te artacağı yönündeki açıklamasını yineledi: 

2023’te Reality Labs’in tüm yıl zararının artmasını bekliyoruz ve gördüğümüz önemli uzun vadeli fırsatları göz önünde bulundurarak bu alana anlamlı yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.

Meta’nın dördüncü çeyrekteki toplam geliri 32,1 milyar dolar olarak gerçekleşti ve Wall Street beklentilerini aştı. 

Yahoo Finance’e göre, beklenenden daha iyi gelir rakamları Meta‘nın hisse senedi fiyatının sıçramasına neden oldu ve yazının yazıldığı sırada mesai sonrası işlemlerde yaklaşık %19,5 değer kazandı. 


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Madencileri Satışı Durdurarak Yükselişe Yardımcı Olabilir 

Sonraki Haber

BTC ve ETH Tahmini: ABD Tarım Dışı İstihdam Verilerinin Etkisi

İlgili Haberler