Bakkt, Ripple (XRP) İle İlgili Önemli Bir Açıklama Yaptı!

İlayda Peker

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para şirketlerinden biri olan Bakkt, yeni kripto para birimlerine platformunda yer vermeye başlayacak. Ancak elde edilen bilgilere göre bu kripto para birimleri içinde Ripple (XRP) yer almıyor.

Bakkt XRP’yi Listelemeyecek

11 Ocak’ta Bakkt CEO’su Gavin Michael, Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıkların ana akım olarak benimsenmesi hakkında Axios Re: Cap podcast’ine katıldı. Michael, Bakkt’ın gelecekte platformunda bir dizi altcoin için destek sunmayı planladığını, ancak XRP’nin bunlardan biri olmadığını dile getirdi.

Her ne kadar Michael, bu kararın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple’a açılan davadan kaynaklanıp kaynaklanmadığı ile ilgili soruyu yanıtsız bıraksa da sorunun yasallık ile ilgili olduğu anlaşılıyor. CEO konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kripto alanına Bitcoin aracılığıyla girdik ve bu, kullanıma sunduğumuz ilk para birimimizdi. Ürün geliştirmenin bir parçası olarak platforma gelmesi planlanan başka kriptolar da var. Ancak XRP bu kriptolar arasında mevcut değil.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Michael’ın XRP hakkındaki sözleri, Bakkt’ın halka açılma planlarının resmi duyurusunu takip ediyor. 11 Ocak’ta, New York Borsası’nın operatörü ve Bakkt’ın sahibi Intercontinental Exchange, Bakkt’ın borsalarda faaliyete geçmesine izin vermek için VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşme anlaşması yaptığını duyurmuştu.

Ripple ve SEC

Ripple, SEC’in Aralık ayı sonunda firmaya karşı açtığı 1,3 milyar dolarlık davayla mücadele ediyor. 8 Ocak’ta Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in kanıtlanmamış iddialarını şiddetle reddetti ve şirketinin gerçeklerin ve tarihin doğru tarafında olduğunu iddia etti.

Buna ek olarak Ripple’ın böyle ciddi bir dava ile karşı karşıya olmasının sonucunda birçok borsa ya tamamen XRP token’ı kaldırdı ya da XRP işlemlerini askıya aldı. Ancak tüm bu gelişmeler rağmen her ne kadar sıcağı sıcağına XRP fiyatında düşüş olmuş olsa da piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para biriminin şu anda gözle görülür bir yükseliş grafiği çizdiği görülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Kurucunun Yeni Cüzdan Güvenlik Önerisi

Sonraki Haber

Popüler Analiste Göre Bir Altcoin Rallisinde Bu Kriptolara Dikkat Etmeli

İlgili Haberler