Meltem Demirörs Coinbase IPO’sunu Değerlendirdi: Bir Dönüm Noktası

İlayda Peker

Coinbase’in halka arzı 2021 yılında kripto para ekosisteminde yaşanan en önemli olaylardan biri olarak görülüyor. CoinShares’ten Meltem Demirörs de benzer bir düşünceye sahip ve Bitcoin’in farklı yatırımcıların servet biriktirmesine izin verdiğini ifade ediyor.

Coinbase’in Nasdaq’ta Listelenmesi

CNBC’nin Squawk Box’ta konuşan kripto strateji uzmanına göre Bitcoin, geleneksel finansal sistemin bir parçası olmayan insanların gerçekten iyi paralar kazanmasının sağladı. Demirörs, Bitcoin hemen hemen 150 dolar iken yatırım yapmaya başladığını ifade etti ve Coinbase IPO’su ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CoinShares CSO’su, Coinbase’in Çarşamba günü halka açılmasının kripto dünyasında önemli bir dönüm noktası olduğunu ve binlerce kripto severin multimilyoner ve milyarder olduğunu söyledi. Bu kripto meraklılarının muhtemelen listeleme gelirlerinin bir kısmını alacaklarını ve kripto ekosistemine yatırım yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Buna ek olarak Bitcoin evrimi ve Coinbase listelenmesinden bahseden kripto girişim şirketi Volt Capital’in genel ortağı Soona Amhaz, Coinbase’in doğrudan listelemesinin dijital varlıklar için heyecan verici tek gelişme olmadığını belirtti.

Amhaz’a göre şu anda dünya üzerinde sürekli artan sayıda kripto şirketinin kurulması da kripto para birimleri adına başka bir büyük gelişme. Çünkü bu sayede dünyada kripto para benimsenmesi çok yüksek seviyelere çıkacak.

IPO’nun Bitcoin’e Etkisi

Nasdaq’ta COIN olarak listelenen Coinbase, 250 dolarlık referans fiyatı ile işleme sunuldu ve fiyat seans içinde 400 doların üzerine çıktı. Coinbase’in bu hamlesinin Bitcoin’in son rallisi üzerinde etkili olmuş olabileceği düşünülüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 14 Nisan’da 64.918 dolar ile kendisine yeni bir zirve belirledi ve sonrasında yaşanan bir düzeltme ile 61.256 dolara kadar geriledi. Ancak BTC2nin düzeltme sırasında bile 60.000 doların üzerinde kalmış olması analistlerce pozitif bir durum olarak değerlendiriliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

En İyi DeFi & NFT Projesinin Token Satışı İle Tanışın: TimeCoin (TMCN)

Sonraki Haber

Bitcoin ve Kriptoları Çok Sert Düzenlemeler Mi Bekliyor?

İlgili Haberler