Binance, Coinbase Hisse Senedi Token’ını Listeleyeceğini Duyurdu

Mert Bahçe

Binance, Coinbase’in Nasdaq’ta işleme açılmasının ardından COIN/BUSD işlem çiftini listeleyeceğini duyurdu. Kripto para sektörü ile birlikte finans dünyasının da gözü kulağı bugün gerçekleştirilmesi planlanan Coinbase’in doğrudan listelemesinde olacak.

Binance COIN/BUSD İşlem Çiftini Aktif Edecek

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, sıfır komisyonla hisse senedi token’ı hizmeti vereceğini duyurmuştu. Binance, bu hizmetin ilk token’ı olarak Tesla’yı listeledi. Tesla listelenmesinin ardından birkaç gün içerisinde işlem hacmi 7 milyon dolara yaklaştı. Buna göre yeni hizmet, yatırımcılar tarafından kabul görmüş olarak değerlendirildi. Kısaca açıklamak gerekirse Binance, borsanın yerel stablecoin’i BUSD ile hisse senedi token hizmeti vererek portföyünü genişletme çabasında diyebiliriz.

Binance yetkilileri listeleme hakkında şunları kaydetti: “Binance 14 Nisan 2021 tarihi itibarıyla COIN adıyla Coinbase hisse senedi token’ını listeleyecek. Kullanıcılar, web sitemizde kesirli Coinbase hisse senetlerine yatırım yapabilecekler.”

Bununla birlikte; Türkiye, Çin ve ABD’de ikamet eden kullanıcıların Binance hisse senedi token’larına erişim izni bulunmuyor.

Coinbase’in Dev Adımı ve Etkileri

Bugün kripto dünyasında tüm gözler Nasdaq’ın üzerinde olacak. ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, Nasdaq’ta doğrudan listeleme yoluyla halka arz olacak. Coinbase listeleme sürecini kolaylaştırmak için geleneksel IPO yöntemi yerine doğrudan halka arz seçeneğine yeşil ışık yaktı. Ek olarak; Kraken, Bakkt ve eToro da benzer planlar duyurdu. Bu adımlar kripto para endüstrisinin gelişimine büyük katkıda bulunabilir.

Bununla birlikte, Coinbase’in halka arzı son on yılda kat edilen yolu gözler önüne seriyor. Kripto para endüstrisi için oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendirilen Coinbase listelenmesi, kripto paraların boğa koşusu ile ilişkilendirildi. Bu bağlamda Coinbase’in önemli hamlesi kripto para piyasasına yaramış gözüküyor. Lider kripto para birimi geçtiğimiz gün tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. BTC yıl başından bu yana inanılmaz bi boğa koşusuna imza atarken uzmanlar fiyat hedefini 100.000 doların üzerine koydu.Total
88
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Adeta Rekor Zamanları: Bitcoin (BTC) Soluksuz Rekor Tazeliyor!

Sonraki Haber

Nasdaq’ta Listelenen Coinbase’in CEO’su Gelecek Planlarından Bahsetti

İlgili Haberler