McDonald’s Büyük Bir Fırsatı Mı Kaçırdı: Dogecoin Topluluğu Memnun Değil!

İlayda Peker

Fast food devi McDonald’s, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin teklifine verdiği yanıt ile tepkileri üzerine çekti. Ekosistemden pek çok kişi fast food şirketinin başarısız bu konuda olduğunu düşünüyor.

Elon Musk’tan McDonalds’a Gönderme

Elon Musk dün Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Chicago merkezli şirketten Dogecoin‘i kabul etmesini istedi ve bunun karşılığında Happy Meal adlı menüyü televizyonda yemeye söz verdi.

McDonald’s ise Tesla’nın “Grimacecoin”i kabul etmesi halinde Dogecoin’i kabul edeceğini ifade etti ve teklifi bir nevi reddetmiş oldu.

Oluşturulan kripto para biriminin adı, 1970’lerin başında McDonald’s reklamlarında gösterilen ve mor antropomorfik bir yaratık olan Grimace’den ilham aldı. Başlangıçta, çocukların milkshakelerini çalacak dört kollu, ortalama görünümlü bir karakter olması gerekiyordu. Ancak McDonald’s kreatif sorumlusu Roy Bergold, QSR Magazine’e “Evil Grimace”ın çocuklar için çok korkutucu olduğu için başarısız olduğunu söyledi.

McDonald’s tweet’inden sadece birkaç dakika sonra, birisi Binance Smart Chain‘de “Grimacecoin” adlı gerçek bir token yarattı ve büyük bir çöküş öncesinde %261.000’in üzerinde artış yaşandı.

McDonald’s Fırsatı Kaçırdı Mı?

Dogecoin topluluğu fast food devinin yanıtından memnun değil gibi görünüyor. Bir çok kişi şirketin pazarlama ekibinin böyle bir teklifte bulunmasının 10 saatten fazla sürdüğü gerçeğine dikkat çekti.

Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus ise Grimacecoin tweet’inin eğlenceli bir şeyi nasıl komik olmaktan çıkaracağına dair adeta bir ders niteliği taşıdığın ifade etti. Geçen yıl kendini “Dogecoin milyoneri” ilan eden biri olarak manşetlere çıkan Glauber Contessoto da dünyanın en büyük restoran zincirinin “korkunç bir şaka için inanılmaz bir fırsatı kaçırdığını” tweetledi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ark Investments Raporunda Bitcoin ve Ethereum Öngörüsü Dikkat Çekti

Sonraki Haber

CEO: Her Şeye Rağmen Ripple Şimdiye Kadarki En Güçlü Finansal Konumunda!

İlgili Haberler