McAfee’nin Son Projesi Telefonlara Anonimlik Getiriyor

McAfee’nin Son Projesi Telefonlara Anonimlik Getiriyor

Eski Bitcoin savunucusu John McAfee Nisan ayında yaptığı bir açıklama ile “GHOST” adlı bir kripto parayı piyasaya sürdüğünü duyurdu. McAfee’nin açıklamalarına göre artık Ghost, telefonların artık izlenmesini zorlaştırmaya ve anonimliği korumaya yardımcı olacak. Bunun için de telefonlara Ghost coin’in entegre edileceğini ifade ediyor.

Ghost Veri Hizmeti

Konuyla ilgili Twitter üzerinden açıklamalar yapan kripto dünyasının en tartışmalı isimlerden McAfee, Ghost cep telefonu veri hizmetini kullanarak herkesin akıllı telefonlarını daha az izlenebilir hale getirmesini ve anonim kalmasını sağlayabileceğini belirtiyor.

McAfee, anonim olarak tasarlanan Ghost coin, yeni ürünle tamamen entegre edilecek. Hizmetin eSIM özellikli telefonlarla çalışacağı ve Eylül ayında piyasaya sürüleceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Açıklamalarını bu kadarla bırakan McAfee, detayları daha sonra paylaşacağını belirtti.

Bitcoin’den Vazgeçiş

Yılın başında McAfee yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’i “eski bir teknoloji” olarak nitelendirdi ve bu açıklama topluluğu oldukça şaşırttı. Çünkü ünlü isim en başından beri bir Bitcoin savunucusu olarak tanınıyor. Bununla birlikte McAfee, Bitcoin hakkında yaptığı 1 milyon dolarlık ütopik fiyat tahmininden de vazgeçtiğini ifade etmişti.

Öte yandan 5 Ocak’ta paylaştığı bir tweet’te, Bitcoin‘e gerçekten inanmadığını, sadece kripto paraya yeni kullanıcıları çekebilmek için bir araç olarak kullandığını, bunun da işe yaradığını dile getirdi. Bu açıklamaların ardından gizlilik odaklı kripto para birimlerini desteklemeye başlayan McAfee, Monero’nun (XMR) gelecekte en iyi kripto para birimi olabileceğini açıkladı. Nisan ayında ise gizlilik odaklı kriptolara desteğini bir adım öne taşıyan ünlü isim kendi gizlilik odaklı kripto para birimi Ghost’u piyasaya sürdü.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.