John McAfee’den Yeni Kripto Para Birimi: GHOST

İlayda Peker

Eski Amerika başkanı ve yine eski bir Bitcoin savunucusu olan John McAfee Twitter üzerinde yaptığı son açıklamalarda gizlilik odaklı bir kripto para piyasaya sürme hazırlığında olduğunu açıkladı. McAfee’nin açıklamalarına göre bahsi geçen kripto paranın ismi GHOST olacak…

GHOST Coin

Kripto para biriminin resmi web sitesinde yer alan bir açıklamada, “bu coin online işlemleri gerçekleştirmek için GHOST (hayalet) olmanızı sağlayacak” ifadeleri yer alıyor.

Ancak bu açıklamalardan sonra en çok merak edilen şey, bu açıklamanın gerçek olup olmadığıydı. Çünkü McAfee, geçen yıl Çinli bir kripto para projesi olan Zombie Coin’in whitepaper’ını yazmak için anlaşmaya vardıklarını açıklamıştı. Ünlü ismin o dönemde yaptığı açıklamalara göre kendisine büyük miktarda bir USD ödemesi yapılmış ve yine büyük miktarda Zombie Coin ödemesi alacaktı.

Ancak açıklamalardan sonra bunun bir “şaka” ya da “sosyal deney” olduğu ortaya çıktı. Dolayısıyla McAfee’nin takipçileri bu sefer de bir şaka ile karşı karşıya olup olmadıklarını merak ediyor.

Öte yandan McAfee Kasım 2019’da merkezsiz kripto para borsası McAfeeDEX’i başlattı. Eğer bahsi geçen proje gerçekse GHOST ünlü ismin ikinci dahiyane fikri olabilir.

Bunların yanında ortaya çıkan bilgilere göre GHOST, proof-of-stake algoritmasını kullanacak. McAfee geçtiğimiz aylarda Bitcoin’i “taş devrinden kalma” olarak nitelendirmiş ve lider kripto para biriminden vazgeçtiğini dile getirmişti. Bunun sonrasında McAfee’nin bir kripto para projesi üzerinde çalışmaya başlaması, modern beklentiler oluşmasına sebep olabilir. Bununla beraber McAfee favori kriptosunun yine gizlilik odaklı Monero (XMR) olduğunu dile getirmişti.

Web sitesine göre McAfee’nin üzerinde çalıştığı paranın teknik incelemesi 15 Mayıs’ta meraklılara sunulacak…

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FBI Kriptolarla İlgili Suçların Salgın Dolayısıyla Artacağını İfade Etti

Sonraki Haber

G20’den Stablecoin’lerle İlgili Bir Hamle Daha Geldi

İlgili Haberler