Max Keiser’dan İddialı Açıklamalar: Tüm Altcoin’ler Scam Olabilir Mi?

İlayda Peker

Popüler kripto para stratejisti ve eski Wall Street yatırımcısı Max Keiser, Ethereum da dahil olmak üzere tüm altcoin’lerin birer scam olduğunu ve eninde sonunda yok olacaklarını dile getirdi.

“Altcoin’ler Piramit Şeması”

Kitco News’ten Michelle Makori’ye konuşan Keiser, altcoin’lerin birer piramit şeması olduğunu düşündüğünü ve Bitcoin dışındaki herhangi bir altcoin’in geleceğinin olmadığını düşündüğünü dile getirdi. Keiser’a göre kripto para birimleri içinde sadece Bitcoin (BTC) sağlam para özelliklerine sahip.

Buna ek olarak Keiser, Bitcoin’in sınırlı arzı, merkezsizliği, dirençli olması ve pre-mining sebebiyle bir pump and dump hamlesine karşı çok güçlü olduğunu düşünüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin hafta sonuna nispeten stabil başladı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 37.700 dolar üzerinde işlem görüyor.

Bunlara ek olarak Keiser, altcoin’lerin tamamen dolandırıcılık olduğunun yatırımcılar tarafından da artık anlaşıldığını ve altcoin’lerin hiçbirinde dolandırıcılık girişimi olmayacağını kanıtlayacak önemli ve yararlı bir gelişme olmadığını ifade ediyor. Keiser’ın bu sözlerinin çok iddialı olduğunu belirtmekte fayda var.

“DeFi Protokolleri Rutin Olarak Patlıyor”

Eski Wall Street yatırımcısı, DeFi’ye dahil olan projelerin, tüm düzenlemelerin dışında kalan gri bir alanda yer aldığını ve bu sebeple de rutin olarak patladığını yani ortadan kaybolduklarını ifade etti. Buna ek olarak Bitcoin’in tüm insanlık için en sağlam finansal çözüm olduğunu dile getiren Keiser şu sözleri kullandı:

Bitcoin, insanların yüz binlerce yıldır yaşadığı, zaman ve mekan sorunu olmadan alışveriş yapma ihtiyacını giderecek bir araç

Buna ek olarak Keiser’a göre altın da zaman içinde değer değişimleri için kullanılabiliyor ancak fiziksel altını taşımanın maliyeti çok yüksek ve mekan sınırı olmadan alışveriş yapmak altınla çok zor. Geleneksel para birimlerinin ise mekan sorunu yok ama zaman içinde değerlerini kaydediyorlar.

Keizer, Bitcoin’in mevcut benimsenme durumunu internetin ilk günlerinde sahip olduğu benimsenme türüne benzer gördüğünü ve sonunda BTC’nin kullanımının dünyanın her yerine yayılacağını da sözlerine ekledi.Total
48
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Vitalik Buterin ve 100 Milyon Dolarlık Shiba Inu (SHIB) Gelişmesi!

Sonraki Haber

BSTX Borsasına SEC’ten Blockchain ve Token Onayı Geldi!

İlgili Haberler