BTC’de Yeni Direnç: Bitcoin’de İlk Direnç Hangi Seviyede?

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) fiyatında düşüş eğilimi devam ederken yeni direnç noktalarının oluştuğunu görüyoruz. Peki, BTC’de oluşan yeni destek ve dirençler hangi noktalarda yer alıyor ve yatırımcıların hangi seviyelerde dikkatli olması gerekiyor?

İlk Direnç: 37.500 Dolar

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen verilere göre bugün 37.500 dolar Bitcoin için güçlü bir direnç olarak kendisini kanıtladı. Bunun yanında BTC/USD paritesinin FED açıklamalarından sonra 35.500 dolarlık seviyelerden bir toparlanma yapması da dikkatleri çekiyor.

Buna ek olarak analistlere göre fonlama oranları negatif bölgeye doğru devam ederken piyasada 30.000 dolara doğru yeni bir dip oluşturabileceği de ifade ediliyor. Ayrıca ABD’nin enflasyonlar mücadele şeklinin de piyasada belirsiz bir hava yarattığı ve bu noktada düşüşün daha ağır basabileceği de dile getiriliyor.

Kripto araştırma firması Delph Digital bir raporunda konuyla ilgili olarak, “Sonuçta piyasa, Bitcoin’in son zamanlarda 34 bin dolar seviyesini test ettikten sonra daha derin bir düşüş yapmasını bekliyor gibi görünüyor.” sözlerini kullandı.

Alım Baskısı Artıyor

Negatif hissiyata rağmen araştırmalar Bitcoin’de satın alımların arttığını gösteriyor. On-chain analiz Material Scientist’in yaratıcısı olan ve aynı ismi taşıyan Twitter hesabı Material Scientist, bu hafta eski cüzdanların alım yaptığına dikkat çekiyor. Ayrıca kripto para yatırımcıları piyasa döngülerinin orta noktasıyla da uyumlu olarak pozisyonlarına büyük ölçüde bağlı kalıyor.

Bunlara ek olarak altcoin’ler de Bitcoin ile birlikte hareket etmeye devam ediyor ve son 24 saatte nispeten altcoin’lerin stabil kaldıkları görülüyor. Örneğin; ETH %1’lik bir artış ile sakin ilerliyor ve piyasa verilerinin yatırımcıların lehine döndüğü düşünülüyor. Bu noktada bazı yatırımcıların yeni ralli için alımlar yaptığı da ifade ediliyor.

Ancak yatırımcıların mutlaka piyasayı takip ederek ve riskleri göz önünde bulundurarak işlem yapmasında büyük fayda bulunuyor.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Büyük Firma Her Şeye Rağmen Bitcoin Almaya Devam Edecek!

Sonraki Haber

Robinhood Shiba Inu’yu (SHIB) Ne Zaman Listeleyecek?

İlgili Haberler