MATIC %10 Artarken Polygon Günlük Aktif Adresler’de Ethereum’u Geçti

Bitcoin Haber

Kripto piyasaları bugün kırmızıda, ancak MATIC coin’inde farklı sinyaller var. Şimdi kripto ilk on pozisyonu için Solana’yı geçti.

Polygon Gelişmeleri

Polygon şu anda 9,7 milyar dolar olan piyasa değeri açısından ilk on kripto varlığı arasında yer alıyor. Ethereum katman-2 ölçeklendirme ağı bu yıl güçten güce geçti.

Token Terminal’e göre, Polygon’daki günlük aktif kullanıcılar Ethereum’dakileri aştı. Grafiğe göre BNB Chain, yaklaşık 800.000 günlük aktif kullanıcı ile en iyi blok zinciri konumunda.

Ancak Polygon 340.000 ile ikinci sırada yer alıyor ve Ethereum’un 320.000’ini geride bırakıyor. Polygonscan, 400.000’e yaklaştığını bildiren günlük aktif zincir adreslerindeki artışı doğruluyor. Ayrıca, bu metrik son iki hafta içinde %21 oranında artmıştır.

Etherscan, 26 Ocak’ta 341.000 aktif Ethereum adresi olduğunu doğruladı.

Poligon Zincirleme Faaliyet Artışı

Polygon DeFI’ye kilitlenen toplam değer de yılın başından bu yana arttı. DeFiLlama’ya göre ağdaki TVL şu anda 1,28 milyar dolar. Bu, 1 Ocak’tan bu yana neredeyse %20’lik bir kazancı temsil ediyor.

AAVE, %25’lik pazar payı ile Polygon’un lider platformudur. Ayrıca Polygon, Ethereum, BNB Chain ve TRON‘un ardından dördüncü en büyük DeFi ekosistemidir. Solana’dan %80 daha fazla kilitli teminata sahiptir.

Polygonscan’e göre ağ şu anda günde yaklaşık 3 milyon işlem gerçekleştirmektedir. Buna kıyasla, Ethereum’unki 1 milyon ile bunun yaklaşık üçte biri kadardır. Bitcoin ağı ise günde yaklaşık 300.000 işlem gerçekleştiriyor.

26 Ocak’ta Polygon, bir blockchain analiz şirketi olan Arkham Intelligence ile ortaklık kurdu. 20 Ocak’ta MATIC sahiplerine stake etme olanağı sağlamak için BitGo ile ortaklık kurdu.

17 Ocak’ta Polygon, gaz ücretlerini azaltmak ve zincirin yeniden düzenlenmesini ele almak için tasarlanan Delhi hard fork’unu başarıyla tamamladığını duyurdu.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC, Yatırım Danışmanlarını Kripto Saklama Konusunda Sorguluyor

Sonraki Haber

ABD Kurumları Bitcoin Alımlarında Başı Çekiyor: Matrixport

İlgili Haberler