MATIC Coin’in Fiyatı Tehlikeli Bölgede: Polygon’un Geleceği Ne Olur?

Bitcoin Haber

29 Ağustos’ta Polygon (MATIC) kripto parası kısa süreli bir canlanma yaşadı. Ancak, Bitcoin‘in SEC’e karşı kazandığı Grayscale zaferinden elde ettiği kazançlar sonrasında kısa vadeli görünümü yine düşüşe geçti. Bitcoin yeniden 26.000 dolar civarında işlem görmeye başladı ve birçok altcoin, MATIC de dahil olmak üzere, önemli kısa vadeli destek seviyelerini koruyamadı.

MATIC’in 4 saatlik fiyat grafiği, piyasa yapısının düşüş eğiliminde olduğunu gösterdi. Ayrıca, 0,58 dolar bölgesinde bir düşüş emri bloğuna dikkat çekildi. MATIC fiyatları birkaç gün boyunca 0,539 dolar seviyesinin üzerinde seyretti. Ancak, bu durumun trader’lar için satış fırsatı oluşturabileceği belirtildi.

Eylül ayında OBV’nin yavaş bir yükseliş yaşadığı ve MATIC’in küçük bir sıçrama görebileceğini belirtildi. Ancak, bu hareketin 0,59 dolar direncini aşma ve 4 saatlik piyasa yapısını yükselişe çevirme gücüne sahip olmayabileceği ifade edildi. Bu nedenle, trader’lar 0,58 dolar bölgesine yakın kısa pozisyonlara girmeyi ve 0,53 dolarlık hedef seviyeyi hedeflemeyi düşünebilir.

Eylül ayındaki durgun fiyat hareketi, MATIC’in Açık Faiz’inin de durgun bir yapıya bürünmesine neden oldu. Bu durum, spekülatörlerin piyasaya girmeye ve önemli bir fiyat hareketine yatırım yapmaya isteksiz olduğunu gösterdi. Ancak, spot CVD’nin istikrarlı bir şekilde yükselme eğilimi gösterdiği belirtildi. Bu, alıcıların 0,5 dolarlık uzun vadeli desteğin hemen üzerinde bir miktar MATIC elde etmeye çalıştığını gösteriyor.

Sonuç olarak, uzun vadeli alıcılar için bu durum iyi bir haber olabilirken, kısa vadeli tüccarlar için çok fazla etkisi olmayabilir. İlk 15 içerisindeki bu altcoin, yüksek volatiliteye sahip bir kripto para olduğundan yatırımcıların kendi araştırmalarını yaparak işlem gerçekleştirmeleri önemlidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano (ADA) Fiyat Analizinde Kritik Yol Ayrımı: Yükseliş mi, Düşüş mü?

Sonraki Haber

XRP Coin’in Eylül Ayı Yükselişi Bekleniyor

İlgili Haberler