Alibaba Cloud Öne NFT Açıklaması Yaptı Sonra Sildi!

İlayda Peker

Alibaba Cloud Çarşamba günü yaptığı açıklamada, vermiş oldukları hizmetin uyumluluk sorunlarına yol açmadan hızlı ve güvenilir bir şekilde NFT pazarları oluşturmaya yardımcı olacağını dile getirdi.

Açıklamalar Silindi

Alibaba Cloud aslında bu duyuruyu Çarşamba günü Twitter üzerinden paylaşmıştı ancak sonrasında gönderinin silindiği görülüyor. NFT çözümü, web hosting, cep telefonu mesajı gönderme ve Alibaba Cloud’un dünya çapındaki hizmet node’ları aracılığıyla veri dağıtımına izin veren bir özellik olan küresel içerik dağıtım ağı (CDN) hizmetini içeriyor.

Öte yandan Alibaba Cloud, NFT pazar yerleri için blok zincirinin kripto para birimlerini destekleyip desteklemeyeceğini hangi blok zincirine dayanacaklarını açıklamadı.

Bunun yanında Alibaba Group’un kurulduğu ülke olan Çin, geçen Eylül ayında kripto para işlemlerini yasakladı. Küresel bir hukuk firması Jones Day’e göre, ülkenin geçen Eylül ayında yürürlüğe giren yeni Veri Güvenliği Yasası, hükümetin izni olmadan herhangi bir sınır ötesi veri aktarımını sınırlandırıyor, ancak kısıtlamanın tam kapsamı ayrıntılı olarak açıklanmadı.

Yasaya uyulmaması cezalara, ruhsatların veya izinlerin iptaline ve hatta işletmenin kapanmasına neden olabilir.

Bunlara ek olarak Alibaba Cloud’un CDN hizmeti, anakara Çin’de bulunan node’ların %80’inden fazlasına sahip. Çin devlet destekli blockchain şirketi Blockchain Service Network (BSN) de bu yıl küresel bir kamu zinciri başlattı. Yurt içi ve yurt dışı blockchain sistemleri ayrı ayrı çalıştırılıyor.

NFT’lerde Son Durum

NFT piyasası her ne kadar daha eskilere dayansa da 2021 yılında büyük bir popülerlik elde etti ve şu anda da büyük ilgi görüyor. Bununla birlikte tüm piyasada yaşanan düşüşler ile birlikte NFT piyasasında da geri çekilmeler olduğu ifade edilebilir.

Bunların yanı sıra NFT’lerin sadece sanat ile sınırlı kalmayıp ileride daha farklı yerlerde kullanılabilecek olmalarının bilinmesi de NFT’lere olan ilgiyi artırıyor gibi görünüyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra (LUNA) Projesindeki Hırsızlık ve Daha Fazlası!

Sonraki Haber

Amerika’ya Kripto Para Uyarısı! Türkiye Detayı Dikkat Çekti!

İlgili Haberler