Mastercard Araştırması: Her 10 Kişiden 4’ü Kripto Kullanmayı Düşünüyor

İlayda Peker

Mastercard’ın Yeni Ödemeler Endeksi, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Asya Pasifik bölgesi, Orta Doğu, Afrika ve Karayipler’den 15.000’den fazla online katılımcının cevaplarını değerlendirdi. Kredi kartı sağlayıcısı Mastercard tarafından yapılan bir anket, artan sayıda tüketicinin alışverişlerini yaparken kripto para birimini kullanmayı tercih ettiğini gösteriyor.

%40 Kripto Para Kullanmak İstiyor

Yapılan ankete göre katılımcıların yüzde 40’ı önümüzdeki yıllarda alışverişlerde kullanmak üzere kripto para almayı düşünüyor. Ayrıca yapılan açıklamalarda teknolojiyi anlamaya en yakın kuşak olan Y kuşağının özellikle kripto para birimleri ile ilgilendiği de belirtiliyor.

Yapılan açıklamalara göre Y kuşağından ankete katılanların %67’si kripto para kullanacaklarını ifade ediyor. Buna ek olarak Y kuşağının en az %75’i, kripto paralar hakkında daha fazla bilgi sahibi olsalar kripto para birimlerini kullanacaklarını belirtirken %77’si bu yeni sistem hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerini ifade ediyor.

Tüm bunlara ek olarak Mastercard anket sonuçlarını paylaştığı raporunda, “Kripto para birimine ve özellikle Bitcoin gibi volatil dijital para birimlerine tüketicinin ilgisi yüksek olsa da, tüketicinin seçimini, korumasını ve yasal uyumluluğunu sağlamak için hala çalışma yapılması gerekiyor.” sözlerini kullanıyor.

COVID-19 Kripto Kullanımını Arttırdı Mı?

Ankette yapılan açıklamalarda koronavirüs salgınının tüm dünyada tüketicilerin nakit alternatiflerine yönelmesine sebep olduğunu ve bu noktada kripto para birimlerinin yoğun ilgi gördüğü ifade ediliyor.

Dolayısıyla pandemi sebebiyle temassızlık ve merkezsizlik daha çok hayatımıza girdiği için ve insanlar bir nevi zorunlu kaldıkları için artık yeni gelişmeleri daha yakından takip ediyor olabilir.

Bunlara ek olarak eBay CEO’su Jamie Iannone CNBC’ye Pazartesi günü yaptığı açıklamalarda, e-ticaret devinin kabul edecekleri ödeme türlerini genişlettiğini ve gelecekteki seçenekler olarak kripto para birimleri olduğunu ifade etmişti.Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dijital Euro İle İlgili En Büyük Endişe Mahremiyet

Sonraki Haber

Bitcoin Teknik Analizi: BTC Kritik Destek Bölgesinden Yukarı Sıçradı

İlgili Haberler