Mark Cuban’a Göre Bu Olursa Kriptolar Yükselişe Geçebilir!

İlayda Peker

Reality televizyon programı Shark Tank’taki ana yatırımcılardan biri olarak bilinen milyarder girişimci Mark Cuban, yardımcı programlara daha iyi odaklanılana kadar kripto ayı piyasasının bitmeyeceğini söyledi.

“Yükseliş İçin Katalizör Şart”

Cuban, geçmişte Shark Tank dışındaki portföyünün yaklaşık %80’inin kriptoda olduğunu belirtmişti. Bankless Podcast’in bir bölümünde kendisine mevcut ayı piyasasının ne kadar daha devam edeceği sorulduğunda Cuban, “Bir katalizör olana kadar sürer ve bu katalizör bir uygulama olacak ya da nispeten küçük yatırımcılar alım yapmaya başlayabilir.” cevabını verdi.

Cuban açıklamalarında, faydalı uygulamalara iyi bir odaklanma sayesinde kripto para piyasasındaki düşüşün biteceğine inandığını ifade etti. Cuban’a göre,  finansal teknolojiye veya koleksiyonlara odaklanan pek çok uygulama ile iş odaklı bir uygulamanın piyasaya sürülmesi piyasadaki gidişatı tersine çevirebilir.

Bir küçük işletme muhasebe yönetimi yazılımı olan Quickbooks’un merkezi olmayan bir versiyonu örneğini kullanan Cuban, böyle bir şey piyasaya sürüldüğünde çok sayıda kullanıcının da işin içine dahil olacağını ifade ediyor.

Analistler Bitcoin‘in (BTC) ve diğer birçok kripto para biriminin dibe vurduğunu tahmin etmesine rağmen, Cuban bazı projelerin yüksek piyasa kapitalizasyonunu analiz ederken henüz beklenen fiyat seviyelerine gerilemediğini ifade ediyor.

Piyasa Değeri Değerlendirmeleri

Cuban yaptığı açıklamalarda, “Piyasa değerlerine bakıyorsunuz ve bunun bir milyar dolardan fazla piyasa değeri veya 6 milyar dolar veya 8 milyar dolar veya 40 milyar dolar olduğunu görüyorsunuz. Buna bakmıyorsunuz ve ucuz’ diyorsunuz. DeFi yazını hatırlarsanız, bu şeyler bir kuruştan daha ucuza satılıyordu ve piyasa değeri yüz milyonları buluyordu.” sözlerini kullandı.

Yazının kaleme alındığı sırada ise toplam kripto para piyasası değeri 900 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Robert Kiyosaki Felaket Senaryosu Gibi BTC Fiyat Tahmini!

Sonraki Haber

Ronin Bridge Yeniden Kullanımda! Yeni Güncellemeler Var!

İlgili Haberler