Mark Cuban Hakkındaki Dogecoin İddialarını Yalanladı!

Fatih Çetin

Dallas Mavericks geçtiğimiz mart ayında Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmişti. Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) ilgisi kripto para topluluğunda bu şaka coine karşı daha büyük bir ilgi doğurdu. Mark Cuban ise bu ilgiden faydalanabilmek için böyle bir adım attı. Sonrasında Dogecoin’e karşı son derece ılımlı paylaşımlar yapmaya devam etti.

Dogecoin (DOGE) Pazarlamıyorum

Sosyal medya da Cuban’ın Dogecoin sevgisi bir “pazarlama” kampanyası olarak yorumlandı. Özellikle geçtiğimi gün yaptığı “Dogecoin (DOGE) en iyi takas aracıdır” açıklaması bu iddiaları destekledi. Sosyal medyada yaygın hale gelen bu kanı, ünlü milyarderin bu konuyla alakalı açıklama yapmasına sebep oldu.

Cuban yukarıdaki paylaşımıyla bu iddiaların tümünü yalandı. Dogecoin’i halkın ödeme yöntemi olarak kabul eden Mark Cuban “dogecoin pazarlamıyorum” dedi. İnsanların bu şaka coine ilgi duyduğunu ve bunun gayet normal olduğunu savunan Cuban, Dogecoin’e desteğini yineledi.

Dallas Mavericks müşterilerinin alışveriş için önemli oranda Dogecoin kullandığını açıklayan Cuban bunun gayet normal olduğunu savunuyor.

“Dallas Mavericks ekibinin ürünleri de dahil olmak üzere çok sayıda insan mal veya hizmet almak için ödeme aracı olarak Dogecoin’i tercih ediyor. Bence bu çok normal”.

Bitcoin ve Dogecoin karşılaştırması

Bitcoin’in bir değer deposu olduğunu söyleyen Cuban onun olumsuz yönlerini sıraladı. Ünlü milyardere göre takas işlemleri için Dogecoin daha iyi bir alternatif olabilir.

Bitcoin balinalarının elinde çok büyük bir konsantrasyon var. Bunlar BTC’nin nasıl ve nerede bulunduğunu kontrol eden bir Merkez Bankası gibi davranabilirler. Gelecekte bu durum deflasyon/enflasyon yaratabilir”.

Dogecoin (DOGE) 2021 yılında altın dönemini yaşadı. Mayıs ayında Elon Musk etkisiyle 0,74 dolara kadar çıkan Dogecoin 1 dolar hedefine ulaşmak için çok büyük bir destek yakaladı. Ancak Musk’ın şov programında yaptığı “patavatsızlıklar” sebebiyle büyük bir düşüş yakaladı. Böylece 1 dolar hedefine çok yaklaşmışken yönünü yeniden aşağı çevirdi. Hali hazırda Dogecoin (DOGE) 0,3 doların üzerine çıkmayı başardı. Yakın zamanda gördüğü 0,16 dolar dibinden sonra bugün ulaştığı seviye gerçekten de takdire şayandır. En değerli 7. kripto olan Dogecoin bir süredir yükselen kanal içinde fiyatla yapmaya devam ediyor.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Milyarder Girişimci Dogecoin Hakkında Görüşlerini Aktardı: “DOGE, Ekosistemin En Güçlüsü”

Sonraki Haber

Ethereum Daha Yeni Başlıyor! ETH Fiyat Beklentileri Artıyor!

İlgili Haberler