Mark Cuban: Ethereum (ETH), Bitcoin’i (BTC) Geride Bırakacak!

İlayda Peker

Zaman zaman bazı önemli isimlerin Ethereum’un (ETH) Bitcoin’i (BTC) geride bırakabileceği yönünde açıklamalar yaptıklarına şahit oluyoruz. Bu konuda açıklama yapan son isim ise Mark Cuban oldu.

Ethereum ve Bitcoin

Ethereum’un fiyatı son birkaç haftadır inanılmaz derecede iyi performans gösteriyor. Geçtiğimiz 14 gün içinde %42’den fazla artan Ethereum son 1 ayda %60’ın üzerine artış yaşadı.

Yapılan açıklamalara göre Ethereum sadece dolar karşısında değil Bitcoin karşısında da yükseliş gösteriyor ve güç topluyor. Bunlara ek olarak ETH’un hakimiyeti %16,9 iken BTC’nin hakimiyeti 44,3 seviyesinde bulunuyor ve neredeyse üç yılın en düşük seviyesinde yer alıyor.

Yapılan açıklamalara göre başka bir deyişle Bitcoin‘in toplam piyasa değeri şu anda Ethereum‘dan yalnızca %27.4 daha büyük ve birçok kişi Ethereum’un piyasa değeri bakımından Bitcoin’i geride bırakabileceğini dile getiriyor.

“ETH, BTC’Yi Geride Bırakacak”

Son zamanlarda Dallas Maverick’in sahibi mark Cuban kripto para sektöründe oldukça popüler hale geldi. Cuban daha önce Dogecoin ile ilgili önemli açıklamalar yapmıştı. Bu sefer de Cuban’ın Ethereum’a duyduğu hayranlığı açık bir şekilde dile getirdiğini görüyoruz.

Dallas Mavericks’in milyarder sahibi CNBC Make It ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğine inandığını ve bunun 3 nedeni olduğunu ifade ediyor.

Cuban’a göre bu sebeplerden ilki, saniyede gerçekleşen işlem sayısı. Yapılan açıklamalara göre Ethereum, Bitcoin’den daha hızlı işlem gerçekleştiriyor ve bu da ETH’un BTC’yi geçmesi için önemli bir etken.

Buna ek olarak Cuban’a göre Ethereum’da işlem çeşitliliği daha fazla ve bu da yine ETH’u bir adım öne geçiriyor.

Son olarak ise Ethereum’da geliştiricilerin çok büyük bir çaba ile çalıştığını dile getiren Cuban, bu sebeple ETH kullanımının da arttığına dikkat çekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Charles Hoskinson: “DOGE Başarısız Olursa Kripto Dünyası Felakete Sürüklenir”

Sonraki Haber

Ethereum Classic’in (ETC) Fiyatı 1 Haftada 4 Katına Çıktı, Yükselişin Sebebi Ne?

İlgili Haberler