Ethereum Piyasayı Domine Ediyor! ETH Neden Yükseliyor?

Mert Bahçe

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) yeni bir rekora daha imza attı. ETH gün içerisinde 3.456 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştirdi. Geçtiğimiz pazartesi günü 3.000 dolarlık kritik dönemeci geçmeyi başaran ETH, 3.456 dolar ile rekor tazeledi.

Ethereum Neden Yükseliyor?

Popüler kripto paranın son 4 aylık süreçte inanılmaz bir boğa koşusuna başlamasında en büyük katkı sağlayan faktörler Ethereum ağındaki DeFi ürünlerindeki artış ve NFT patlaması olarak yorumlanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin azaldığı günlerde gelen bu rekor, altcoin rallisine ivme kazandırabilir.

Öte yandan Ethereum’un inanılmaz performansı kurucu ortak Vitalik Buterin‘i en genç kripto milyarderi yaptı. Buterin’in 330.000’in üzerinde Ethereum’a sahip olduğu biliniyor.

S&P Dow Jones Indices, yatırımcıların kolayca Bitcoin ve Ethereum’a ulaşabilecekleri üç yeni kripto para birimi index’i başlattı. Bunlar Bitcoin Index, S&P Ethereum Index ve S&P Crypto Mega Cap Index olarak kaydedildi. S&P, yatırımcıların kripto para birimlerine erişim kolaylığı sağlamak adına attığı bu adım sayesinde Ethereum rallisine katkıda bulundu. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, PayPal ve Bank of America gibi ana akım kurumlar tarafından benimsendi. Ayrıca Ethereum tabanlı DeFi tokenları’nın piyasa değeri 78 milyar doları aştı. Mevcut piyasayı domine eden Ethereum, Bitcoin’in azalan hakimiyeti ve ETH ağının gelişimiyle gücüne güç katarak ilerlemeye devam ediyor.

Ethereum Teknik Verileri

4 saatlik grafik verilerine göre Ethereum 3.346 dolar seviyesinde bir yükseliş sinyali daha veriyor. ETH’nin burada yakalayacağı ivme rekoru 3.537 dolara taşıyabilir. Öte yandan olası bir fiyat düzeltmesi senaryosunda önemli destek noktaları 3.181 dolar ve devamında 2.937 dolar olarak belirtiliyor. RSI ve MACD yükseliş trendini doğrularken en popüler ikinci kripto para ralliye devam ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Stablecoin Arzı Artıyor: Yeni Bir Kripto Para Rallisi Mi Başlıyor?

Sonraki Haber

Dogecoin Benimsenmesi Artıyor: DOGE İle Beyzbol Bilet Satışı Başladı

İlgili Haberler