Madencilik Havuzları Mart Ayından Bu Yana Bitcoin Satışlarını Azalttı

İlayda Peker

CryptoQuant analitik şirketinin CEO’su Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda bir grafik paylaştı ve Bitcoin madencilerinin bu yıl Mart ayından bu yana kripto borsalarına çok daha az BTC gönderdiğini ifade etti.

Madenciler Satış Yapmıyor

Ki Young Ju bir “Madenci Doğrudan Satış Endeksi Tablosu” paylaştı ve bu tabloya göre madencilik havuzları tarafından kripto borsalarına gönderilen lider kripto para birimi miktarı son zamanlarda gözle görülür şekilde azalıyor.

Ju konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Madenciler Bitcoin tutmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı ve madencilerin satış faaliyetlerinin bu yıl yaklaşık Mart ayından bu yana düşüşte olduğunu gösterdi.

Buna ek olarak Ju tarafından yayınlanan ikinci grafik, verileri paylaştığı belirli madencilik platformlarını gösteriyor: Binance Pool, Poolin, ViaBTC, BTC.com, F2pool vb.

Son Bitcoin Rallisinin Gerçek Nedeni

Euro Pacific Capital’in başkanı olan ve BTC eleştirmeni olarak tanınan Peter Schiff ise Bitcoin‘in Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi 65.000 dolara ulaşmasının tam nedenini bildiğini iddia ediyor.

Schiff’in açıklamalarına göre Bitcoin’in son rallisi, Elon Musk, Michael Saylor ve Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert dahil olmak üzere çeşitli önemli isimlerin açıklamalarından kaynaklandı. Son aylarda Bitcoin fiyatını yükselten ve hem kurumsal hem bireysel açıdan ilginin artmasının sebebi de yine bu isimlerin Bitcoin hakkında yaptıkları açıklamalar oldu.

Ayrıca Schiff, Grayscale’in CNBC’deki Bitcoin reklamlarını da hatırlattı. Önceki tweet’lerinde Schiff, Grayscale ve Barry Silbert’ten CNBC’nin başlıca reklam verenleri olarak bahsetmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dijital Euro, Gizlilik Korumasını Stablecoin’lerden Daha İyi Sağlayabilir Mi?

Sonraki Haber

MicroStrategy’nin Bitcoin Hamlesi BTC Fiyatı Üzerinde Olumlu Etki Yarattı

İlgili Haberler