LUNC Alınır Mı? Terra Çöküşünden Sonra Güncel Durum!

Fatih Uçar

On milyarlarca dolar kripto para piyasalarından silindi ve çok sayıda yatırımcının tüm Terra yatırımları sıfıra indi. Geçtiğimiz ay yaşanan durum kripto para piyasalarında bugüne kadar birkaç kez yaşanmış az sayıda büyük felaketten biriydi. Fakat LUNC tarafında tüm bu kötü tecrübeye rağmen enteresan gelişmeler var.

İçerik Rehberi

LUNC

İnsanlar Terra‘nın Luna Classic tokeninden ve ona eşlik eden stablecoin  UST‘den kaçmaya devam ederken (veya genel kanaat böyle diyelim), CoinMarketCap’ten alınan son veriler daha da fazla insanın bunlara yöneldiğini gösteriyor. UST dolara sabitliğini kaybettiği için hard fork yapılmış ve UST’siz yeni bir Terra ağı başlatılmıştı. Eski LUNA ve UST ise hayatına devam ediyor.

CoinMarketCap’e göre, geçen ay boyunca daha fazla kullanıcı LUNC tokenini elinde tutmaya devam etti. Geçen ay, LUNC tokenini tutan benzersiz adreslerin sayısı %500’ün üzerinde arttı. Yazı hazırlandığı sırada bu çökmüş tokeni tutan toplam benzersiz adres sayısı, yaklaşık bir ay önce 2.000 bölgesinin altında bir noktayı işaretledikten sonra 10.000’in üzerindeydi.

LUNC Alınır Mı?

Alınmaz, birikim yapan adreslerin sayısı artsa da LUNC token başına fiyatı hızla düşmeye devam ediyor. Sadece 1 ay önce 66 dolar olan LUNC (eski LUNA) bugün 0,000050 dolardan %25 düşüşle satıcı bulmaya devam ediyor. Fiyatın yükselmesi için hiçbir sebep yok ve bu seviyelerden alım yapan yatırımcıların tek beklentisi mucize olabilir.

Peki bu mucize nedir? Binlerce blockchain geliştiricisi bir sabah uyanıp çökmüş LUNC tokenini barındıran eski ağ üzerinde uygulama geliştirmeye karar verecek. LUNC arzını ciddi miktarda azaltabilecek deflasyonist politikalar geliştirecekler ve bu ekipleri Do Kwon gibi biri yönetmiyor olacak. İnsanlar hali hazırda ilgi göstermedikleri ve riskli buldukları çatallanmış LUNA ağı yerine, sorunlu ola eski blockchain’e yatırım yapmaya başlayacak ve LUNC fiyatı aniden yükselecek. Gerçek olamayacak kadar zorlama bir başarı hikayesinden bahsediyoruz. Yatırımcıların herhangi bir kripto paraya yatırım yaparken aldıkları riskleri iyi anlayabilmeleri gerekiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de HODL Yatırımcılarının Yüzdesi Artıyor!

Sonraki Haber

Bitcoin Teknik Analiz: BTC Grafikleri Ne Diyor?

İlgili Haberler