Yeni LUNA, Tüm Zamanların En Düşük Seviyesini Kaydetti

İlayda Peker

Bildiğiniz gibi TerraUSD’nin (UST) sabitini kaybetmesinden sonra hem UST hem LUNA fiyatı büyük bir düşüş yaşadı ve fiyatlar neredeyse sıfırlandı. Ancak şu anda oluşan kafa karışıklıklarını önlemek adına da LUNA’nın şu anda yeni kripto para birimini ve LUNC’nin eski kripto para birimini temsil ettiğini belirtmekte fayda var.

LUNA’da Yeni ATL

Piyasada yukarı yönlü hamleler gördüğümüz zamanlarda LUNA fiyatının piyasanın tersine hareket ettiğini ifade edebiliriz. LUNA 28 Mayıs 2022’de yani piyasaya sürüldüğü günde 19,5 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı Yani ATH’sini kaydetti. Son 24 saat içinde %20’nin üzerinde değer kaybeden kripto para birimi yazının kaleme alındığı sırada 3,4 dolardan işlem görüyor. Bunun yanında küçük bir yükseliş öncesinde bugün LUNA 3,3 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini yani ATL’sini kaydetti.

Bunlara ek olarak yeni token’ın başarısız görülen lansmanının ardından Terraform Labs kurucusu Do Kwon, profilini gizli olarak ayarladı ve sessizliğini korudu. Ayrıca Mayıs ayının sonlarında piyasaya çıkan Luna 2.0, önemli satış baskısı nedeniyle ilk gün içinde %80 düşüşle 4 dolara kadar gerilemişti.

Ancak kripto para birimi daha sonra hızla toparlandı ve 12 dolara kadar yükselmeyi başardı. Bu noktada Binance gibi büyük borsaların hard fork’u desteklemesinin olduğu düşünülüyor. Yine de yatırımcılar, LUNA’nın hala yüksek riskli bir varlık olarak görüldüğünü unutmamalı.

Terra, UST ve LUNA Olayı

Mayıs ayı başlarında Terra ekosisteminin çöküşünden sonra, topluluk tarafından yapılan bir oylamanın ardından tokenin çöküşünden zarar gören kullanıcıların zararlarını telafi etmek için yeni kripto para birimi piyasaya sürüldü.

Bununla birlikte, birçok kullanıcı tekrar değersiz hale gelebilecek tokenleri elinde tutmak yerine airdrop ile aldıkları LUNA’ları hemen satmayı tercih ediyor gibi görünüyor. Bu da daha fazla satış baskısı yaratıyor.

Bunlara ek olarak eski token olan Terra Classic (LUNC) de %15 düşüşle şu anda sadece 0,0006 dolardan işlem görüyor. Ancak deyim yerindeyse kendi hallerine bırakılan kripto para birimlerinin hala risk seven yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade etmekte de fayda var.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Hakkındaki İddialar ve Borsanın Cevapları!

Sonraki Haber

Ethereum Teknik Analiz: ETH’da Önemli Seviyeler!

İlgili Haberler