LUNA ve UST’de Son Durum: Do Kwon’un Açıklamaları

İlayda Peker

TerraUSD ve LUNA’nın yaratıcısı Do Kwon, girişiminin başarısız olmasından sonra bu hafta büyük eleştirilere maruz kaldı ve hatta bazı kişiler Kwon’un yargılanmasını istiyor. Ayrıca Kwon’un tehditler aldığı da elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.

LUNA Fiyatı

Nisan başında yaklaşık 120 dolar değerinde olan Terra’nın yerel LUNA varlığının değeri bu hafta büyük ölçüde düştü ve yazının yayına hazırlandığı sırada Binance’de 0,00025 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan Kwon, sosyal medya sessizliğini Cuma akşamı LUNA token ve UST ile ilgili yaptığı açıklamalarla bozdu. Uzun süre sessiz kalan ve bunun için de eleştiriler alan Kwon, Terra ekosistemini yeniden canlandırma planı önermesinden sonra Twitter’a geri döndü ve olayın gidişatı ile ilgili üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Bu noktada yaptığı açıklamalarda Kwon, durumun pek çok kişiyi etkilediği için üzgün olduğunu ve zamanının çoğunu telefonda UST depegging tarafından harap olan insanlarla geçirdiğini de sözlerine ekledi.

Bildiğiniz gibi bu hafta, değeri dolar ile sabit olması amaçlanan bir stablecoin olan TerraUSD (UST), sabit değerini kaybetti ve bir daha toparlanamadı.

Token Dağıtımı ve Yeniden Başlatma

Kwon’un sözleri, bir Terra tartışma forumu aracılığıyla, etkilenen sahiplere ve kullanıcılara 1 milyar token dağıtarak ağı yeniden başlatmayı teklif etmesinden saatler sonra yapıldı.

Algoritmik stablecoin UST ve LUNA’nın eşzamanlı çöküşü, piyasa katılımcıları için önemli kayıplara neden oldu. TerraUSD, büyük satışların ortasında 23 sente kadar düştü. Ayrıca bu, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin‘i 2020’den bu yana görülen en düşük seviyesine düşüren daha geniş bir geri çekilmeyi de hızlandırdı.

Öte yandan Cuma günü MoneyToday, kimliği belirsiz bir kişinin Do Kwon’un eşinin yaşadığı apartman kompleksine girdiğini bildirdi. Kwon’un eşi kapıyı açtıktan sonra, kişinin olay yerinden kaçmadan önce şirketin kurucusunu sorduğunu ifade etti.

Bu olaydan sonra, Seul’ün Seongdong-gu bölgesindeki yetkililer Kwon’un karısına acil güvenlik koruması sağlandığını bildirdi.Total
39
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Michael Saylor Son Bitcoin Düşüşünü Yorumladı!

Sonraki Haber

Terra Bunu Yapmalı! Binance CEO’su CZ Konuştu!

İlgili Haberler