LUNA ve LUNC Haberleri! Son Gelişmeler, Fiyat Görünümü!

Fatih Uçar

Terra’nın Mayıs ayında yaşadığı çöküş tüm kripto para piyasalarının yeni bir döneme girmesini sağladı. Geçtiğimiz ay Terra çöküşünün bir milat olabileceğinden bahsediyorduk. Nitekim öyle de oluyor. Merkezi olmayan finans ve stablecoinler konusunda başta ABD olmak üzere çok sayıda ülke harekete geçiyor. Terra çöküşü, regülasyonların ne denli acil olduğunu hükümetlere hatırlattı.

Peki LUNA ve LUNC tarafında son gelişmeler neler?

LUNA ve LUNC Gelişmeleri

Bu kripto paralara sahip olanlar tazminat talep etmeye başladı. Çok sayıda yatırımcının tüm parası LUNA ve UST sayesinde sıfıra gitti. 13 Haziran’da Jeffrey Lockhart tarafından Binance US ve CEO’su Brian Shroder aleyhine, kendisi ve diğer tüm “benzer durumdaki” davacılar adına bir toplu dava açtı. Davaya göre, davacılar Binance US’nin UST’nin reklamını yaptığını ve yatırımcılara “faiz de dahil olmak üzere önemli getiriler elde etmek için kullanılabilecek güvenli bir varlık” olarak sattığını iddia ediyor. Bunu yaparken borsa, kullanıcılarını Terra’nın UST stablecoin’inin “güvenliği” konusunda yanlış yönlendirdiğini de sözlerine ekledi.

Hepsi bu kadar da değil. 17 Haziran’da Nick Patterson, TerraForm Labs, Do Kwon ve birkaç risk sermayesi şirketine karşı, yatırımcıları UST stablecoin’in gerçek doğası hakkında kasıtlı olarak yanılttıkları için dava açtı.

LUNA ve LUNC Fiyat

Son yedi gün içinde LUNC ve LUNA tokenleri düşüş yaşamaya devam etti. UNC, son 24 saatte %8,38 düşüş kaydetti ve 0,00005355 dolardan işlem görüyor. Son yedi gün içinde genel kripto piyasasının kan gölüne dönerken, altcoin yedi gün önceki 0,000068 dolardan %21’lik bir düşüş kaydetti. Ayrıca, piyasa değeri 446 milyon dolardan %21 düşerek 350 milyon dolara gevşedi.

Öte yandan, LUNA daha iyi performans göstermedi. Bugün LUNA 1,79 dolardan alıcı buluyor. Son 24 saatte %11’lik bir düşüş yaşadı. Yedi gün önce 2,57 dolarlık fiyatı göz önüne alındığından LUNA %40 eridi. Ayrıca FatMan, LUNA’nın CMC ekranlarındaki piyasa değerinin %50 daha fazla olduğunu ve Terra ekibinin kasıtlı olarak CoinMarketCap’ı aldattığını söylüyor.

LUNA ve LUNC için RSI aşırı satış bölgesinde ve yatırımcılar Do Kwon’a güvenemediği için yeterli talep oluşmuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.



Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin ve Elon Musk! DOGE İçin Önemli Paylaşım!

Sonraki Haber

Bitcoin’de Son Durum: 20.000 Dolar Geri Alındı!

İlgili Haberler