Do Kwon Hakkında Yeni Suçlama! Terra (LUNA) Fiyatı Neden Düşüyor?

Fatih Uçar

Topluluk üyeleri CEO Do Kwon’a karşı daha tartışmalı haberlerle sosyal medyada kurucuyu topa tutuyor. Terra fiyatı tüm bu kaosun ortasında düşmeye devam ediyor. Öte yandan dün akşam saatlerinde LUNA’nın CoinMarketCap piyasa değeriyle ilgili verinin de hatalı olduğu ortaya çıktı.

Do Kwon Hakkında Yeni Suçlama

Son derece tartışmalı layer2 tokeniyle ilgili yeni iddialar havada uçuşuyor. Bu tarz iddialar ağırlıklı olarak FatManTerra isimli hesap tarafından paylaşılıyor. Ona göre Terra Labs için bir yönetim önerisi, tüm Terra Luna 2.0 tokeninin %5’ine sahip olan bir cüzdan tarafından sinsice manipüle ediliyor. Bu ademi merkeziyetçiliği ve topluluk yönetimini destekleyen bir proje için aldatma ve partizanlık kokuyor.

Fatman Twitter’da şunları yazdı:

“Size TFL’nin oy kullanmadığını söylediler. Size TFL’nin düşüşü alamadığını söylediler. Ama yaptıkları her küçük şeyin kelime oyunu ve manipülasyon yoluyla ‘topluluktan’ daha fazla para çıkarmak olduğunu fark edeceksiniz. Sizi umursamıyorlar, siz onlar için sadece bir enstrümansınız”.

Terra (LUNA) Fiyatı Neden Düşüyor?

Terra Luna fiyatı, yeni ortaya çıkan tartışmanın ilgi odağı haline gelmesinden bu yana %20 düştü. Bugün LUNA fiyatı, 28 Mayıs’ta LUNA 2.0 tokeninin ilk lansmanını ve yükselişini çevreleyen %50 Fibonacci düzeltme seviyesinin hemen altında 2,29 dolarda işlem görüyor. Günlük grafikte önemli Fib seviyesinin altında bir kapanış, yatırımcılar için daha fazla kaybın habercisi olabilir. Fiyat için %30’luk bir geri çekilme daha olası görünüyor.

Terra Luna, yükseliş beklentilerini çoktan kaybetti. Do Kwon beklendiği üzere yeniden güven kazanamıyor ve @Fatmanterra gibi üyeler, yaklaşık 42 milyar dolarlık kayba neden olan UST stablecoinin benzeri görülmemiş çöküşü için adaletin yerine getirilmesini sağlamak istiyor.

Teknik olarak düşüşün geçersiz olması için fiyatın 2,74 doların üzerinde kapanışlara ihtiyacı var. Boğalar söz konusu fiyat hareketini gerçekleştirebilirse, mevcut Terra Luna fiyatından %66’lık bir artışla sonuçlanan bir zirve yapılabilir. Bu da 3,79 dolara denk geliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Three Arrows Capital’de Neler Oluyor?

Sonraki Haber

Kripto Piyasasında Son Durum: Yeniden Yeşil

İlgili Haberler