Luna Foundation Guard’dan Önemli Hamle!

İlayda Peker

Luna Foundation Guard (LFG) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bir piyasa volatilitesi döneminde sabitlenecek kripto para birimini korumak için yüz milyonlarca dolar değerinde Bitcoin ve stabilcoin UST ödünç vereceğini söyledi.

Luna Foundation’dan Önemli Hamle

Pazar günü bildirildiği üzere, Terra kripto ekosistemine bağlı algoritmik stablecoin olan UST amaçlanan 1 dolar paritesinin altına düştü, ancak o zamandan beri Cumartesi günkü en düşük seviyeden bu yana toparlandı. Basın zamanında UST, Binance’de USDT karşısında 0,9955 dolardan işlem görüyor.

Bir tweet dizisinde LFG, “özellikle volatilite ve eski piyasalardaki makro koşulların belirsizliği altında, UST stablecoin’ini ve daha geniş Terra ekonomisinin istikrarını proaktif olarak savunacağını” söyledi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Yatırımcılar, pazarın her iki tarafındaki sermayeyi takas edecekler ve sonunda, piyasa koşulları giderek istikrar kazandıkça LFG Rezerv havuzunun (BTC cinsinden) paritesini koruyacaklar” sözleri kullanıldı.

Öte yandan LFG’nin yönetim kurulunda diğerleri arasında Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon, Terraform Labs araştırma başkanı Nicholas Platias ve Jump Crypto başkanı Kanav Kariya yer alıyor.

“Terra Ekosistemini Koruyacağız”

Singapur merkezli kar amacı gütmeyen grup yapılan bir duyuruya göre, Terra ekosistemini ve “Terra’nın algoritmik istikrarlı paralarının sürdürülebilirliğini ve istikrarını” desteklemek için Ocak ayında kuruldu.

Şubat ayında yapılan açıklamalarda LFG, UST’nin sabitleyicisi için bir destek mekanizması olarak hizmet etmesi amaçlanan Bitcoin tabanlı bir rezerv oluşturmak için 1 milyar dolar topladığını bildirdi. Bu haftanın başlarından itibaren, LFG rezervinde 3 milyar dolardan fazla Bitcoin tutuyordu.

Bu raporun yayınlanmasından sonra yayınlanan bir sonraki tweet dizisinde Kwon, “UST’nin alım ve satımlarının şu anda anlamlı bir yönü olmamasına rağmen, mevcut piyasada konuşlandırılmaya hazır sermayeye sahip olmanın değerli olduğunu hissettik” diye yazdı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kriptolar İle Birlikte NFT’ler de Eridi: İşte Son Veriler!

Sonraki Haber

Instagram’dan NFT Entegrasyonu Açıklaması!

İlgili Haberler