Londra Menkul Kıymetler Borsası, Blockchain Destekli Ticaret Merkezi Geliştiriyor

Bitcoin Haber

Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu’nun (LSEG) sermaye piyasaları başkanı Murray Roos, Financial Times’a verdiği demeçte, Blockchain destekli bir ticaret merkezi geliştirme planlarının olduğunu belirtti. Roos, bu geliştirme ile geleneksel varlıkların alım-satım sürecini iyileştirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

LSEG’nin bu planı, Blockchain teknolojisinin potansiyelini araştırdığı ancak henüz kripto paraları destekleyecek bir yapı inşa etmediği şeklinde açıklanıyor. Varlıkların tokenleştirilmesiyle sermaye piyasalarında verimliliğin artırılması ve yatırımcılar için maliyet ve erişimin iyileştirilmesi hedefleniyor.

Blockchain teknolojisi kullanılarak geliştirilecek bu merkez, varlıkların dijital tokenlere dönüştürülmesi sürecini temel alacak. Bu süreç, geleneksel varlık sınıflarının dijital bir temsiline olanak tanıyacak ve bu varlıkların sahipliğini ve transferini daha kolay ve verimli hale getirecek.

Varlık tokenizasyonu süreci, bir varlığın seçilmesi, mülkiyet haklarının bir dijital tokenle temsil edilmesi, akıllı sözleşmelerle bu tokenlerin birleştirilmesi ve yürürlükteki finansal düzenlemelere uygunluk gibi aşamalardan oluşuyor. Bu sürecin sonucunda, daha fazla yatırımcının ve bireyin varlıklara erişimi sağlanması, işlemlerin hızlanması ve maliyetlerin azaltılması gibi avantajlar elde ediliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano (ADA) On-Chain İşlemlerde Güçlü Yükseliş Gösteriyor

Sonraki Haber

Eylül Ayının Dikkat Çeken Kripto Para Projeleri

İlgili Haberler