London Hard Fork’unun Ardından Ethereum’da (ETH) Son Durum!

İlayda Peker

London hard fokr’unun uygulamaya alınmasının üzerinden 5 gün geçti ve o günden bu yanan Ethereum (ETH) fiyatının yükseliş ivmesinde olduğu görülüyor. ETH fiyatı son 24 saatte yaklaşık olarak %5,5 ve son 1 haftada yaklaşık olarak %26 artış kaydetti. Bunun yanında Ethereum 3.110 dolarlık fiyatı ve 364 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük altcoin olma özelliğini de koruyor.

Ethereum’lar Yakılıyor

Elde edilen verilere göre, EIP-1559 uygulamasının ardından, token yakma miktarı da güçlü görünüyor. Etherchain’den gelen en son veriler, yakılan ETH miktarının 20.000’i aştığını ve 60 milyon dolarlık devasa bir rakam olduğunu gösteriyor. Son 24 saatteki yanma oranı 3 ETH/dakika’da kalırken, düzenleme hızı 6.7ETH/dakika’da kaldı. Temel ücretin ise 30.7 Gwei olduğu görülüyor.

EIP-1559 uygulaması, bir temel ücret yapısı sunarak Ethereum blok zinciri ağını deflasyonist hale getirdi. Ayrıca ETH yakma mekanizması, borsalardaki Ethereum arzını daha da azaltıyor ve bu da Ethereum fiyatının yükseliş ivmesinde kalmasını sağlıyor.

Ethereum ve Adresler

On-chain veri sağlayıcısı Santiment, Ethereum ağındaki en iyi adreslerin fiyatın nereye gittiğine dair harika ipuçları sunduğunu ifade ediyor. London hard fork’unun ardından borsalardaki ETH arzının düşüşte olması ise net bir artış sinyali olarak değerlendiriliyor.

Bunlara ek olarak Santiment’ten elde edilen veriler, bireysel yatırımcılar arasında da London hard fork’u ile birlikte yükseliş eğilimlerinin arttığını ortaya koyuyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanılıyor:

Ethereum’un sosyal verileri son 72 saat içinde karmakarışık hale geldi ve piyasa genelinde coşkuya işaret ediyor, bu da kripto paranın gelecekteki performansına olan güveni artırıyor.

Bunların yanında Ethereum fiyatı üç ayın en yüksek seviyesine ulaşırken, düşük seviyelerden ETH alan yatırımcılar fiyat artışının keyfini çıkarıyor. Bazı analistler ise ETH fiyatında artışın deva edeceğni ve 2021 yılı bitmeden 8.000 dolarlık seviyeler ulaşılacağını iddia ediyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase Yetkilisi Görevinden Ayrıldı! Bu Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

ABD Sinema Devi Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Etmeye Başlıyor!

İlgili Haberler