Ethereum Fiyatı ve Yorumları: ETH Yatırımcıları Bu Seviyelere Dikkat Etmeli!

İlayda Peker

Geçtiğimiz haftadan bu yana Ethereum’un yatırımcıların en favori kripto para birimleri arasında yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Çünkü uzun zamandır beklenen Ethereum London hard fork’u uygulamaya alındı ve işlem ücreti sisteminde büyük bir değişikliğe gidildi. Bu değişiklik ile alınan ücretlerin bir kısmı yakılacak ve bu da ETH arzının azalmasını sağlayacak.

Ethereum’un Fiyat Hareketi

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 2.800 dolarlık önemli direnç seviyesini aşmasının ardından 3.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine yükselmeyi de başardı. Ethereum daha sonra Mayıs ayından bu yana ilk kez 3.200 dolar sınırına dayandı.

Ancak Ethereum fiyatı 3.200 dolar bandında bir reddedilme yaşadı ve şu anda bir düzeltmenin ortasında bulunuyor. Yatırımcılar ise yükselişin devam ettiği dönemde ETH fiyatının 4.000 dolara hareket etmesini ve yeni bir rekor kırılmasını bekliyordu.

Analistlere göre eğer fiyat yeniden 3.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine yükselmeyi başarabilirse 4.000 dolara doğru bir ralli başlatabilir. Bu noktada 3.200 dolarlık direncin kırılımının oldukça önemli olduğu düşünülüyor. 3.200 dolar üzerinde ise ETH fiyatı için 3.500 doların önemli bir seviye olduğu ifade ediliyor.

ETH Olası Düşüş Senaryosu

Eğer Ethereum’da boğalar kontrolü kaybederse bu sefer bir satış baskısı olabilir ve 2.800 dolarlık destek seviyesi yeniden test edilebilir. Bu noktada analistler Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) şu an için satıcı baskısı sinyali verdiğinin altını çiziyor.

Eğer 2.800 dolar bandında destek kaybedilirse ETH bu sefer 2.400 dolara doğru yeni bir düşüş trendi başlatabilir. Yeni düşüş trendinin başlaması ile altcoin’lerin de negatif etkileneceğini ve hatta %10’un üzerinde düşüşlerin yaşanabileceğini unutmamak gerekiyor.Total
24
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Teknik Analizi: BTC Fiyatında Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

Bitcoin’de (BTC) Ralli Başladı Mı? Yoksa Sahte Bir Yükseliş Mi Yaratılıyor?

İlgili Haberler