LocalBitcoins DOGE ve ADA’nın da Aralarında Bulunduğu Yeni Coin’ler Ekledi

İlayda Peker

Paylaşılan son bilgilere göre artan müşteri talebi sebebi ile LocalBitcoins, ödeme yöntemleri arasında Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) ve diğer kripto varlıklarını ekledi.

Yeni Ödeme Yöntemleri

2012 yılında kurulan LocalBitcoins, peer-to-peer işlemler için bir platform olarak tanımlanabilir. Finlandiya, Helsinki merkezli platform, Bitcoin ve yakın zamanda eklediği diğer dijital varlıklar için OTC işlemlerini kolaylaştırıyor.

Şirket yaptığı son açıklama ile birkaç yeni kripto para birimini eklendiğini duyurdu. LocalBitcoins’in eklediği kripto para birimleri arasında; Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) Polkadot (DOT), Cardano (ADA), Bitcoin Cash (BCH), Chainlink (LINK) ve Dogecoin bulunuyor.

Firma konuyla ilgili yaptığı açıklamalar kullanıcılarından yoğun talep geldiğini dile getirdi ve “Siz istediniz, biz yaptık. Merakla beklenen bazı altcoin’ler artık ödeme yöntemleri olarak eklendi!” sözlerini kullandı.

Ayrıca LocalBitcoins, PaySera, PAYSEND, Vodafone Cash, Airtel Money ve birkaç yeni ödeme hizmetini daha eklediğini duyurdu.

LocalBitcoins ve 136 Bin Dolarlık Saldırı

Bir P2P kripto piyasası olan LocalBitcoins, yeterli ödeme yöntemlerinden yoksun ekonomileri olan ülkelerde büyük ölçüde popüler hale geldi. Bunlardan biri de Venezuela, çünkü platformdaki BTC işlem hacmi art arda yıllardır en yüksekler arasında yer alıyor.

Ancak artan ilgi ve kullanım durumları kötü niyetli kişileri de kendine çekiyor. Yakın tarihli bir rapora göre, Venezüella Bilimsel, Suç ve Suç Soruşturma Birlikleri (CICPC), P2P platformu aracılığıyla 136.000 dolar değerinde bir kripto para hırsızlığı düzenlediği iddia edilen iki kişiyi tutukladı.

Öte yandan açıklamalarda, faillerin 36 kurbandan fon çaldığını iddia edildi. Suça adı karışan iki kişinin ise tutuklandığı bilgisi paylaşıldı.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Yeni Bir Tartışma Konusu: “Bitcoin (BTC) Aslında Dijital Bakır Olabilir”

Sonraki Haber

Fiziksel Gerçeklik Sunan Yenilenebilir Enerji Odaklı Kripto Para Projesi İle Tanışın: ARNO

İlgili Haberler