Kripto Para Al Sat

İlayda Peker

Bazı yatırımcılar kripto para birimlerini uzun vadeli yatırım seçeneği olarak değerlendirirken bazı yatırımcılar al-sat yaparak kar elde ediyor. Uzun vadeli yatırımlarda kullanıcılar kripto para birimini aldıktan sonra aylar ve hatta belki de yıllarca herhangi bir işlem yapmadan fiyat istedikleri seviyelere gelene kadar bekliyorlar.

Ancak al sat işlemlerin anlık fiyat hareketlerinden yararlanılıyor ve saatlik fiyat farkları bile zaman zaman iyi getiri sağlayabiliyor.

Bitcoin Al

Hem uzun vadeli yatırımlarda hem al-sat işlemlerinde Bitcoin (BTC) almak için kripto para borsaları en çok tercih edilen yol olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü kripto para borsalarına her zaman her yerden ulaşım imkanı bulunuyor. Kullanıcılar akıllı telefonları ile bile işlemlerini anlık olarak gerçekleştirebiliyor.

Bununla birlikte kripto para borsalarının Bitcoin’in yanı sıra birçok altcoin’i de listeliyor olması kripto para yatırımcıları tarafından tercih sebebi olarak görülüyor. Ayrıca kripto para borsalarında Bitcoin almak çok kısa sürede gerçekleşiyor ve bu da özellikle al-sat işlemlerinde önemli bir nokta haline geliyor.

Bitcoin Nereden Alınır?

Kripto para borsaları dışında, peer-to-peer işlemlerle, Bitcoin ATM’leri ile, Bitcoin madenciliği ile ve eğer bir işletme sahibiyseniz müşterilerinizin ödemelerini Bitcoin ile yapmalarına izin vererek BTC sahibi olabilirsiniz.

LocalBitcoins gibi peer-to-peer yani kişiden kişiye doğrudan işlemlere izin veren platformlar ile borsalar olmadan da işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem borsalardan sonra en çok kullanılan yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Buna ek olarak Bitcoin madenciliği de BTC elde etmenin bir yolu. Ancak günümüzdeki madencilik maliyeti, madenciliğin kazandırdığının çok üzerinde olduğu için bireysel olarak madencilik yok denecek kadar az.

Bitcoin ATM’leri ise henüz çok yaygın olmadıkları ve dünyanın her yerinden ulaşılamadığı için az kullanılan Bitcoin alma seçenekleri arasında yer alıyor. Buna ek olarak işletmelerin kripto para birimi ile alışverişe izin verme durumu da günden güne yaygınlaşıyor.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Kripto para borsalarından Bitcoin satın almak için öncelikle üyelik işlemini gerçekleştirmek gerekiyor. Ancak bu noktada bazı borsaların herhangi bir üyelik talep etmediğini belirtmek gerekiyor.

Üyelik ile işlem yapan çoğu borsa kullanıcısının kimlik bilgilerini de talep ediyor. Gerekli adımlar tamamlandıktan sonra çok kısa sürede ve çok düşük ücretlerle BTC alım satım işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Kripto Para Al Sat Nasıl Yapılır?

Kripto para al sat yapmak için öncelikle piyasayı yakından takip ediyor olmak gerekiyor. Çünkü anlık fiyat farkları bazı gelişmelere göre yaşanıyor ve bu fiyat farklarından faydalanmak için yakın takipte olmak gerekiyor.

Bunların yanı sıra teknik analiz yaparak ya da güvenilir analistleri takip ederek de kripto para al sat işlemi yapılabilir. Kripto para borsaları 7/24 işlem yapılabilen platformlar oldukları için aslında kriptolar al-sat işlemlerine daha elverişliler. Dolayısıyla kripto para ekosisteminde al sat yaparak kazanç sağlayan birçok kişi bulunuyor.

Ancak bu noktada yatırımlarda ve al sat işlemlerinde riskin kullanıcının tamamen kendisine ait olduğunu ve iyi araştırmalar ile işlemlerin gerçekleştirilmesinin deyim yerindeyse hayati önem taşıdığını belirtmek gerekiyor.

Kripto Para Al Sat Uygulaması

Yukarıdaki açıklamalardan da anlaşılacağı gibi al sat işlemlerinde aslında 7/24 takipte kalmak gerekiyor ve bu tabii ki mümkün değil. Dolayısıyla bu amaç doğrultusunda geliştirilen ve al sat yapan yatırımcıların sıklıkla tercih ettiği uygulamalar bulunuyor.

Bu uygulamalar otomatik olarak al sat işlemi yaparak yatırımcıların işlemlerini kolaylaştırıyor. Bahsi geçen uygulamalar arasında 3Commas, TradeSanta ve CryptoHopper gibi otomatik botlar bulunuyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance.US Ripple (XRP) İle İlgili Adım Atan Borsalar Kervanına Katıldı!

Sonraki Haber

Coinbase’in Başı XRP Yüzünden Ağrıyacak: Ripple Davası Coinbase’i de Vurdu!

İlgili Haberler