Litecoin (LTC) 2023’te Boğaya Mı Hazırlanıyor?

İlayda Peker

Litecoin (LTC), son 24 saat içinde %7,05’lik bir büyüme kaydetmesinin ardından fiyatı şu anda 74,25$’da sabitlendiğinden 2023 yılına yükselişle başladı. Mevcut hızıyla Litecoin, bireysel sahiplerinin yıla iyi bir notla başlamaya kararlı olması nedeniyle geçtiğimiz hafta tahakkuk eden kayıpları telafi ediyor.

Litecoin Yorumları

Zincir üzerindeki Litecoin istatistiklerine göre, büyümesi son 24 saatteki yoğun birikimle besleniyor. İşlem hacminin %16,29 oranında artarak 458,3 milyon $’a ulaşmasıyla birlikte, devam eden bu birikimin bireysel yatırımcılar tarafından bir birlikle geldiğine dair açık kanıtlar var.

Litecoin için amaç, dayanılmaz bir kripto kışıyla karakterize edilen geçen yıla kıyasla yılı daha iyi bir şekilde bitirmek. Celsius Network, Three Arrows Capital (3AC) ve FTX Derivatives Exchange de dahil olmak üzere birçok üst düzey kripto firmasının çöküşüne tanıklık eden 2022 yılıyla birlikte, LTC yılı %50,9’luk bir kayıpla kapattı.

Bu durum kötü bir performans olarak değerlendirilse de gerçek şu ki Litecoin, CoinMarketCap tarafından profili çıkarılan piyasa değerine göre ilk 10’daki coinlerin çoğundan daha iyi performans gösterdi. Bu iyi başlangıçla birlikte, LTC’ye ilişkin beklentiler yüksek kalmaya devam ediyor ve 800.000’den fazla yatırımcı, yılın geri kalanındaki performansını izlemek için kripto parayı izleme listelerine yerleştirdi. Litecoin yazının kaleme alındığı sırada 75 dolardan işlem görüyor.

Büyüyen Litecoin Programı

Litecoin benzersiz bir ödeme tokenı olarak hizmet vermek üzere tasarlanmıştır ve bu konudaki amacı büyük bir genişleme sağlamaya devam etmiştir. Kullanıcıların kripto paralarını harcayabilecekleri satış noktaları PayPal’dan MoneyGram, NOWPayments ve BitPay dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bir dizi diğerine kadar artmıştır.

Litecoin için, sahiplerine yönelik eleştirilere rağmen, önemi, yönetim kurulu genelinde kullanım çeşitliliği açısından en büyük rakibi Bitcoin‘i (BTC) geride bırakma yeteneğinden kaynaklanmaktadır.


Total
23
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Fiyatı Aniden Yüzde 12 Düştü: Neler oldu?

Sonraki Haber

Kripto Analisti Altcoin’lerdeki Ayı Piyasasını Açıkladı!

İlgili Haberler