Litecoin (LTC) Fiyatları Neden Yükselmiyor? Güncel LTC Fiyat Analizi

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, 27.500 dolar seviyesinde seyrediyor. Ancak LTC cephesinde durum biraz farklı. Eylül ortasında 58 dolarlık 2023 dip seviyesine ulaşan Litecoin (LTC) fiyatı, bu günden bu yana yükseliş için mücadele ediyor. Fakat, LTC’nin Pazartesi günü test ettiği 70 dolarlık zirveye ulaşması bir süreliğine durduruldu.

Öte yandan, IntoTheBlock analizi, LTC Balina İşlemleri’nin 10 Eylül’de 1.800 işlemden geçen Cuma günü 40 günün zirvesi olan 2.900 işleme ulaştığını gösteriyor. Ancak bu işlemler, 29 Eylül’e kıyasla %30 düşerek 2.040 seviyesine geriledi. Bu durum, LTC fiyatı için negatif bir sinyal olarak kabul ediliyor.

Borsa Emir Defterleri grafiği, mevcut aktif Litecoin emirlerinin fiyat dağılımını ortaya koyuyor. Grafik, 1,6 milyonluk satış likiditesine karşılık aynı aralıkta talebin 1,5 milyon LTC seviyesinde olduğunu gösteriyor. Bu durum, LTC fiyatının 70 doları kısa vadede aşmasının pek mümkün olmadığını gösteriyor.

LTC fiyatlarındaki hareket eksikliği, önümüzdeki dönemde 60 dolar altında yeni diplerin mümkün olabileceğini gösteriyor. Balinaların devreye girmemesi durumunda, 65 dolar ortalama ile LTC tutan yatırımcıların panik satışları düşüşü hızlandırabilir. Genel piyasa hissiyatının Cuma gününe kadar negatif kalacağı tahmin ediliyor.

Son olarak, DXY’nin geçtiğimiz yılın son çeyrek zirvesinden uzaklaşırken yükselen paralel kanalın içinde işlem görmeye devam ettiği görülüyor. Eğer Ücret Artışları, TDI ve İşsizlik verileri kripto aleyhine gelirse, güçlü bir dolar rallisi görülebilir. Bu durum, kripto paraların çift haneli kayıplarını tetikleyebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Friend. tech, Toplam Kilitli Değerinde 50 Milyon Dolarlık Dönüm Noktasına Ulaştı

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyat Artışı ve Ethereum’un Piyasa Üzerindeki Olumlu Etkisi

İlgili Haberler