Litecoin, Dogecoin’e (DOGE) Teşekkür Etti! LTC Fiyatı Artışta

Bitcoin Haber

Genellikle Bitcoin’in gümüşü olarak anılan bir kripto para birimi olan Litecoin‘in ($LTC) arkasındaki ekip, hashrate’inin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından, fiyatının bir buçuk ay içinde %40’tan fazla arttığı bir dönemde ortak projesi Dogecoin’e ($DOGE) teşekkür etti.

DOGE’ye Teşekkür

Mikroblog platformu Twitter’da Litecoin’in hesabı 950.000’den fazla takipçisine LTC’nin hashrate’inin “850 TH/s’nin üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını” açıkladı ve “her iki ağı da güvence altına almak için bizimle birlikte madencilik yaptıkları” için Dogecoin‘e yeni başarı için kısmen teşekkür etti.

Dogecoin, birleştirilmiş madencilik olarak bilinen ve madencilerin ek hesaplama kaynaklarına ihtiyaç duymadan aynı anda iki blok zinciri ağında madencilik yapmasına olanak tanıyan bir süreç aracılığıyla LTC‘nin hashrate’ine yardımcı olur.

Birleştirilmiş madencilik yoluyla, bir blok zinciri işin kanıtını sağlayacaktır – bu ana blok zinciri olarak bilinirken, işi geçerli olarak kabul eden blok zinciri yardımcı blok zinciri olarak bilinir.  Birleştirilmiş madenciliğin mümkün olabilmesi için söz konusu her iki ağın da aynı hashing algoritmasını kullanması gerekir.

Özellikle, Litecoin’in hashrate’i bu yılın başlarında 680 TH/s civarında yeni bir zirveye ulaştı ve hashrate’i hızla artmaya devam etti.  Hashrate, belirli bir süre içinde çözülebilen hash (matematiksel problem) sayısının bir ölçüsüdür.

Daha yüksek bir hashrate, ağın daha güvenli olduğu ve madencilik sürecine daha fazla madencinin katıldığı anlamına gelir. Daha yüksek bir hashrate, kötü aktörlerin ağı manipüle etmesini de daha zor hale getirir.

LTC Fiyatı

Litecoin’in yükselen hashrate’i, beklenen yarılanma olayından önce fiyatının da yükseldiği bir zamanda geliyor. Yılbaşından bugüne LTC %42’nin üzerinde artış gösterdi.

BTC’de olduğu gibi Litecoin de, ağda blok bulan madenciler için coin ödülünün yarıya indirildiği yarılanma etkinliklerinden geçiyor. Litecoin’in bir sonraki yarılanma olayının Ağustos 2023’te gerçekleşmesi bekleniyor ve madencilik ödüllerini 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecek. Yarılanma olayları, piyasadaki yeni arz yarıya indirildiği için yükseliş olarak görülüyor.

Geçmiş Litecoin fiyat verileri, Litecoin fiyatının yarılanma olayından aylar sonra gelecek yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini gösteriyor. Ancak kripto para birimi, yarılanmanın hemen ardından bir düzeltme yaşayabilir.

Popüler kripto para analisti Rekt Capital tarafından analiz edilen verilere göre, Litecoin “yarılanmadan önce oldukça güçlü bir yükseliş eğilimi gösteriyor”; kripto para ilk yarılanmasından 122 gün önce dibe vurduktan sonra %820, ikinci yarılanmasından 243 gün önce dibe vurduktan sonra ise %550 yükseldi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu Adres Sayıları Shibarium Lansmanı Öncesinde 1,3 Milyonu Aştı

Sonraki Haber

Popüler Analist: Polygon, BTC’den Daha İyi Performans Gösterebilir

İlgili Haberler