Litecoin Balinalarının Satışları ve LTC Fiyatının Geleceği

Bitcoin Haber

Yatırımcılar, büyük miktarda birikime sahip olanları “balina” olarak gruplandırıyor ve bu balinaların hareketleri, kripto para birimlerinin fiyatları üzerinde önemli etkiler yapabiliyor. Ağustos ayında Litecoin (LTC) balinalarının büyük miktarda satış yaptığı görüldü. Bu durum, LTC fiyatının 65-68 dolar aralığında sıkışmasına ve hafif bir düşüş yaşamasına neden oldu. Litecoin balinalarının satış yapma eğilimi, LTC fiyatının düşüş trendini artırmış görünüyor.

Santiment tarafından derlenen on-chain verilere göre Ağustos ayında 10.000 ila 10 milyon LTC tutan kripto balinaları, satış çılgınlığına girdi. Bu durum, toplam bakiyelerin 47,12 milyon LTC’den 46,7 milyon LTC’ye düşmesine yol açtı. Bu satışlar, mevcut piyasa değeri olan 63 dolar bazında 27 milyon dolar değerindeydi.

Litecoin’in türev piyasalarındaki faaliyetler de düşüş eğilimi gösteriyor. LTC Vadeli İşlem Açık Faizleri, Kasım 2022’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. 1 Eylül itibariyle, LTC Açık Faiz şu anda 238 milyon dolar seviyesinde bulunuyor ve yaklaşık 1 ay öncesinde kaydedilen 543 milyon dolardan yüzde 56 daha aşağıda.

LTC’nin Ağustos ayındaki %33’lük negatif fiyat performansı, mevcut yatırımcıların yüzde 70’ini zarar soktu. Eğer bu durum hızlandırılmış bir panik satışına yol açarsa, LTC fiyatının 50 dolara kadar düşebileceği tahmin ediliyor. Bu bölgenin altında ise 46 ve 38 dolarlık kritik bir aralık bulunuyor.

Her ne kadar bu tahminler mevcut verilere dayanıyor olsa da, kripto para birimlerinin yüksek volatilite taşıdığını ve yatırımcıların kendi araştırmalarını yaparak işlem gerçekleştirmeleri gerektiğini unutmamak önemlidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Üç Popüler Altcoinin Beklenen Performansı: LRC Coin, Fetch Coin ve AVAX Coin

Sonraki Haber

SEC Başkanı Gary Gensler’in Görevden Ayrılması Olası mı?

İlgili Haberler