Lisans Haberinin Ardından Bu Kripto Paranın Fiyatı  Yüzde 250 Arttı!

İlayda Peker

ABD merkezli eşler arası ödeme platformu Metal Pay’in kripto para birimi olan Metal Coin (MTL) Pazartesi günü, start-up’ın ABD’nin Washington eyaletinden para gönderme lisansı aldığını duyurmasının ardından işlemlerde büyük bir artış gördü.

Metal Pay’in Başarısı

Metal Pay konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda aldıkları lisansın büyük bir başarı olduğunu dile getirdi. Çünkü yapılan açıklamalara göre düzenleyici eksiklikler nedeniyle Washignton’da bu lisans olmadan faaliyet göstermek gerçekten zor hale geliyordu.

Bunların yanında haberlerin açıklanmasının ardından MTL coin yükselişe geçti ve fiyat 2 dolar bandından 10,3 dolara kadar yükseldi.

Öte yandan platform, para göndermeyi ve almayı basitleştirmeyi hedefliyor ve Bitcoin, MTL ve XRP‘de ücretsiz ve anında işlemler sunuyor. Dolayısıyla Washington’dan alınan lisans Metal Pay’in bankalar ile olan ilişkisini de netleştirecek gibi görünüyor.

Metal Pay İlk Değil

Bunu yapan ilk kripto start-up’ı Metal Pay değil. Visa destekli dijital varlık platformu Anchorage de Ocak ayında OCC tarafından ilk federal tüzüğü almıştı. Böylece kripto varlıkların ana akım ekonomiye entegrasyonunun yolu açılmış oldu.

Anchorage kurucu ortağı ve başkanı Diogo Monica o sırada yaptığı açıklamalarda, “Hiçbir zaman federal olarak yetkilendirilmiş bir bankadan daha yüksek bir filigran olmamıştı.” sözlerini kullanmıştı.

Bunlara ek olarak kripto girişimleri Paxos ve BitPay de charter başvurularını sundular.

Ancak Metal Pay daha da ileri gitmeyi planlıyor ve nakit mevduatlarının Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından sigortalanmasını sağlayacak bir başvuru sundu. Bu konuda üç ay içinde bir karar alınması bekleniyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CLVA Token Yatırımcıları Hiçbir Şey Yapmadan Kazanç Sağlıyor

Sonraki Haber

Dev Kripto Para Borsası Coinbase, Hindistan’a Açılıyor

İlgili Haberler