Lido Para Çekme İşlemleri ve Bunun Protokol Üzerindeki Etkisi 

Bitcoin Haber

Lido (LDO) bir süredir DeFi pazarına hükmediyor. Protokol, TVL açısından zirveyi MakerDAO’dan (MKR) aldıktan sonra, birincisi ağında giderek artan iyileştirmeler yapıyor. 

Duraklama Belirtileri 

Ancak, Lido‘nun yaklaşan para çekme işlemlerinin protokol üzerinde stresli bir etkisi olabilir. 21Shares’te bir araştırma analisti olan Tom Wan’a göre, Lido’daki para çekme işlemleri ağdaki kuyrukları etkileyecektir. 

Lido Kuyrukları, stake edilmiş Ethereum‘larını Lido protokolünden çekmeyi talep eden kullanıcıların sayısını ifade eder. Bu kullanıcılar, para çekme talepleri işleme alınana kadar bir kuyrukta beklemek zorundadır. Ancak, talep sayısına ve çekilen miktara bağlı olarak bu işlem biraz zaman alabilir. 

Tom’a göre, kullanıcıların %10’u fonlarını çekmeyi talep ederse, protokolün ağdaki çok fazla stake edilmiş varlığı likide etmek zorunda kalmadan bu para çekme işlemlerini karşılayacak bir ödül tamponu ve günlük depozitoları vardır. 

Çekim talepleri %10’u aşarsa, daha fazla sayıda doğrulayıcı çıkışına neden olabilir ve potansiyel olarak para çekme işlemleri için daha uzun kuyruklara yol açabilir. 

Basın saatine göre Lido’da 507.000 kısmi para çekme işlemi ve 1.100 tam para çekme işlemi beklemedeydi. 

Lido Protokolünün Durumu 

Etkinlik açısından bakıldığında, protokol geçen hafta günlük aktif kullanıcı sayısında %80,6’lık bir artış gözlemledi. Aktivitedeki bu artış, aynı dönemde %11 oranında büyüyen gelirde de bir sıçramaya neden oldu. 

Protokoldeki artan aktivite, Lido’nun geçen ay 8,31’e ulaşan APR’sine (Yıllık Yüzde Oranı) bağlanabilir. Yüksek APR, kullanıcıları Ethereum’larını [ETH] Lido ile stake etmeye ve daha yüksek bir getiri elde etmeye teşvik edebilir. 

Bu faktörler stETH’e olan ilginin artmasına yol açtı. Geçtiğimiz hafta stETH’in ağ büyümesi LDO token’ınınkini aşarak kullanıcıların stETH ile protokolün token’ından daha fazla ilgilendiğini gösterdi. 

Ayrıca, stETH’e olan balina ilgisi de LDO’nunkini aşarak birçok adresin Lido protokolünün staking hizmetlerine güvendiğini gösterdi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analist: Bankaların Riskli Olduğu Fark Edildikçe Bitcoin’in Değeri Yükseliyor 

Sonraki Haber

Cardano: Sosyal Etkileşimlerdeki Artış ADA’nın Fiyatını Artıracak Mı? 

İlgili Haberler