Lido Finance’in Ethereum Yükseltmesini Desteklemesi Neden Önemli?

Bitcoin Haber

Lido Finance (LDO) tarafından Staking Router’ında para çekme işlemlerini onaylamak üzere topluluğuna yapılan çağrı, çok ihtiyaç duyulan meyveleri vermiş olabilir. Oylamanın anlık görüntüsüne göre, sürece katılan likit-staking protokolü topluluk üyelerinin %100’ü öneriyi destekledi.

Ödüllerin Ortasında Belirsizlik

Birkaç gün önce Lido, zincir dışı ve zincir içi sistemini etkileyebilecek V2 yükseltmesini önerdi. 28 Şubat’ta, protokol Ethereum (ETH) blok zincirinde hızla yaklaşan Şangay Yükseltmesinde bir rol oynayacağı için oylama süreci açıldı.

Enstantaneden elde edilen detaylar oylama sürecinin 7 Mart’a kadar süreceğini gösterdi. Mevcut ivmeyle birlikte, öneriye karşı çıkanların anlaşmayla yetinmek zorunda kalma ihtimali yüksek. Sonuç ne olursa olsun Lido, Ethereum üzerindeki en büyük stake protokolü olmaya devam ediyor.

Dune Analytics gösterge tablosuna göre, Lido staking APR teklifini alan yatırımcılar düşük rakamlara geriledi. Düşüşe rağmen, Lido hala 129.224 gibi yüksek bir sayıya sahipti. Protokol, stake edilen toplam Ethereum‘un %31,30’luk bir payını almıştı.

Gelen destekle birlikte Lido, 22 Şubat’ta Capella hard fork’unun ekosistemini nasıl etkileyeceğini açıklamıştı. Şangay Yükseltmesi olarak da bilinen Capella hard fork’u, 32 ETH stake eden doğrulayıcıların ödüllerini geri çekmelerine olanak tanıyacak.

Bu yazı yazıldığı sırada, yükseltme Sepolia Testnet aşamasını geçmişti. Georli Testnet ise son Mainnet bölümünden önceki son aşamadır.

Söz konusu tarihteki Lido bildirisinde, para çekme talebinin ne kadar hızlı yerine getirileceğinden emin olunmadığı belirtilmiştir. Protokolde şunlar belirtilmiştir,

En iyi durumda, para çekme talepleri doğrulayıcı çıkışı gerektirmeden saatler içinde işleme alınabilir. En kötü senaryoda ise bu süre çok daha uzun olabilir

Hazırlığın Önemi

Ayrıca, yatırımcıların Şanghay’daki yükseltmenin LDO üzerindeki etkisine şimdiden hazırlandıkları görülüyordu. Basın zamanında protokol, DeFi Total Value Locked (TVL) liderliğini korudu. TVL, maksimum arzı, piyasa değerini ve bir ekosisteme yatırılan parayı dikkate alır.

Bu, bir projenin genel sağlığına katkıda bulunmaya yardımcı olur. Lido’nun TVL’si bu yazının yazıldığı sırada son yedi günde %9,37 değer kazanmıştı. Rakibi MakerDAO (MKR) böyle bir büyüme kaydetmedi. Dolayısıyla bu, Lido’nun DeFi sektöründeki ilginin çoğunu kazandığı anlamına geliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı Düşüşte: İzlenecek Temel Destekler

Sonraki Haber

Ripple CEO’su ABD’ye Kripto Çağrısı Yaptı!

İlgili Haberler