Lido Para Çekme İşlemleri Başlarken Celsius 781 Milyon Doları stETH’e Taşıdı 

Bitcoin Haber

Görünüşe göre, zor durumdaki kripto borç veren Celsius, Ethereum stake tokenlerini, para çekme işlemlerini yeni etkinleştiren likit stake platformu Lido’dan kaydırmak için zaman kaybetmiyor. 

Son Gelişmeler 

15 Mayıs’ta, Celsius cüzdanlarında 428.015 stETH (Lido stake Ether) için Lido stake Ethereum cüzdanına bir işlem tespit edildi. Bazılarının para çekme hazırlığında olduğuna inandığı bu devasa zula, transfer sırasında 781 milyon dolar değerindeydi. 

Zincir üzerindeki veriler, Celsius’un birkaç saat sonra 0,1 stETH’lik bir test çekimi gerçekleştirdiğini gösteriyor. 

Bitcoin öncüsü ve Celsius alacaklısı Simon Dixon’a göre, Celsius “Lido ortada olmadan doğrudan stake etmek için sıraya giriyor olabilir.” Ayrıca Celsius’un yeniden yapılandırma planları için kredi teminatı olabileceğini de sözlerine ekledi. 

Lockchain istihbarat firması Arkham Intelligence, Celsius’un geçen hafta 40.928 ETH’yi “Figment ETH2 Beacon Depositor 1” adlı bir akıllı sözleşmeye aktardığını vurguladı. Etherscan’a göre, bu daha sonra 12 Mayıs’ta Ethereum Beacon Chain para yatırma sözleşmesine taşındı. 

Lido Yükseltmesi 

10’luk bir stake komisyonu alan Lido, 15 Mayıs’ta V2’ye bir protokol yükseltmesiyle para çekme işlemlerini etkinleştirdi: 

“Lido V2, kullanıcıya en çok hitap eden yönü Ethereum para çekme olmak üzere iki ana bileşen sunuyor. Bu, Lido ile Ethereum stake edenlerin protokol aracılığıyla ETH’yi doğrudan geri çekmesine olanak tanıyor.” 

Lido şu anda tüm stake edilmiş Ether’lerin %29’unu oluşturuyor – 6,27 milyon ETH’nin değeri yaklaşık 11,3 milyar dolar. 

Bu arada, zincir içi analiz firması Nansen’e göre, şu anda para çekme kuyruğunda 54.046 ETH var ve buna henüz Celsius zulası dahil değil.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase ve SEC Arasında Son Durum

Sonraki Haber

Shiba Inu’nun BONE ve BabyDoge Tokenları Büyük Listeye Girdi 

İlgili Haberler