Lider Kripto Parada Son Durum: Bitcoin’de (BTC) Kararsızlık Sürüyor

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde 40.000 dolar ile 43.000 dolar bandında işlem görüyor ve yazının yayına hazırlandığı sırada 42.000 dolarlık ara destek seviyesinin altında işlem görüyor.

Bitcoin Fiyatı

Her ne kadar Bitcoin fiyatı haftaya pozitif ve yeşil bir görünüm ile başlasa da haftanın ikinci gününde bu olumlu görünüm devam etmedi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 41.600 dolar bandında işlem gören Bitcoin son 24 saat içinde %2,5’in üzerinde düşüş yaşadı.

Dolayısıyla dün oluşan alım baskısı bugün yerini satış baskısına bırakmış gibi görünüyor. Eğer bu satış baskısı devam ederse BTC ilerleyen saatlerde 41.000 dolarlık diğer desteği de test edebilir.

Ancak Satılar bu noktada durursa ve düşüş yatırımcılar tarafından alım fırsatı olarak değerlendirilirse 42.000 dolarlık seviyenin üzerine çıkılması ile 43.000 dolarlık direnç test edilebilir.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Analistlere göre şu anda Bitcoin grafiklerinde oldukça karışık sinyaller alınıyor. Lider kripto para birimi yönünü hangi tarafa çevireceğine uzun zamandır karara vermiyor ve piyasada volatil bir görünüm oluşuyor.

Her satın alma baskısını bir satış baskısı takip ederken bunun tam tersinin de geçerli olduğu ifade edilebilir. Analistler bu hamlelerin bir ayı piyasası sinyali olmadığını ifade etse de tam olarak bir ayı piyasasında olduğumuzu düşünenler de var. Bunun bir ayı piyasası sinyali olmadığını ifade eden analistler ciddi bir düzeltme hareketi içinde olduğumuzu ve sonucunda yukarı yönlü başka bir hamlenin olacağını ifade ediyor.

Ancak Bitcoin’in artış hareketinin kesinleşebilmesi ve bir ayı piyasasında olmadığımızın kanıtlanabilmesi için öncelikle 45.000 dolarda ve ardından 53.000 dolarlık dirençlerin kırılması ve yükselişin sürekli olması gerekiyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hindistan Hükümeti, 2022 Bütçesinde Kripto Para Vergisini Getirebilir!

Sonraki Haber

OKEx İsmi Tarihe Karıştı: OKX Yeniden Markalaşma Sürecini Duyurdu

İlgili Haberler