“Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapan Ülkeler Bir Adım Önde Olacak!”

İlayda Peker

Finansal hizmetler devi Fidelity tarafından hazırlanan yeni bir rapor, Bitcoin‘i (BTC) erken aşamada benimseyen ülkelerin rakiplerinden daha iyi durumda olacağını iddia ediyor.

Bitcoin, Bir Adım Öne Geçiriyor

Rapora göre Fidelity araştırmacıları, ülkeler arasında uluslararası düzeyde bir tür oyun teorisinin ortaya çıktığına ve Bitcoin’i ilk benimseyenlerin bu noktada en fazla fayda sağlamaya hazır olduğuna inanıyor.

Raporda konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Bitcoin’in benimsenmesi artarsa, bugün bir miktar Bitcoin‘i yatırımı yapan ülkeler, rekabet açısından diğer ülkelerden daha iyi durumda olacaktır.” sözleri kullanılıyor.

Buna ek olarak Fidelity, kripto para birimlerine bir yatırım biçimi olarak inanıp inanmadıklarına bakılmaksızın, benimsemenin devam etmesi durumunda ülkelerin bir sigorta biçimi olarak Bitcoin almak zorunda kalacaklarını da ifade ediyor.

Enflasyon Koruması

Fidelity’nin raporu, gelecek yıllarda mali açıdan karşılaşılabilecek çok büyük rakamlara kıyasla, bugün BTC yatırımı yapmanın daha az rakamlara mal olacağını ifade ediyor. Yani rapora göre gelecekte çok büyük bedeller ödememek için bugün daha küçük bir bedel ödenerek BTC yatırımı yapılabilir.

Fidelity, bu erken benimsemeden yararlanmak için daha fazla egemen ulus devletin 2022’de Bitcoin alacağını düşündüğünü de ifade ediyor. Ayrıca bir merkez bankasının BTC almak için hamle yapabileceği belirtiliyor.

Buna ek olarak Fidelity, geçtiğimiz Kasım ayında kabul edilen ABD altyapı yasası da dahil olmak üzere kriptoyu meşru bir varlık sınıfı olarak doğrulamaya yardımcı olacak yeni düzenlemelere de işaret etti.

Finansal hizmetler devi, bazı milletvekilleri 2024’te yürürlüğe girmeden önce tasarıyı değiştirmek için çalışırken, dijital varlıkların düzenlenmesinin nihayetinde kripto endüstrisi için başka bir “dönüm noktası” temsil ettiğini belirtti.


Total
24
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tonga Krallığı, Tsunami Felaketine Yardım İçin Bitcoin (BTC) Bağış Yöntemini Kullanıyor

Sonraki Haber

Silvano, Yenilikçi Yönetim Sistemi İçin P2PB2B’de Token Satışını Duyurdu

İlgili Haberler