Lider DeFi Projesinin Kurucusuna Dava: Fiyat Düşüyor

Metin Alaca

DeFi  çılgınlığı nasıl 2020 yılına damga vurduysa, Yearn Finance (YFI) projesi de kesinlikle DeFi yatırımcıları arasında ses getirdi. Değeri 40.000 doların bile üzerine çıkıp Bitcoin’in 4 katı seviyelerine gelen YFI, Eylül ayı itibariyle ise büyük bir krizin ortasına düştü.

Aslında her şey YFI projesinin kurucusu ve DeFi sektörünün yıldız ismi Andre Cronje’nin yeni projesi Eminence’i tanıtması ile başladı. Eminence tanıtıldı ve dakikalar içerisinde 15 milyon dolarlık fon toplandı. Hiçbir akıllı kontrat denetimi yapılmayan Eminence’in bunun devamındaki saatlerde saldırıya uğraması ve 15 milyon doların çalınması ise sektöre damga vurdu.

Eminence, YFI’nin Sonunu Getirebilir

Birçok yatırımcı ciddi zarara uğradı ve yatırımcıların bir kısmı bir araya gelerek hem Cronje’yi hem de projenin diğer ortaklarını sorumlu tutmaya karar verdi. Medium üzerinde yayınlanan bir bildiriye göre Eminence mağdurları fon toplamaya başladı ve tek amaçları Cronje’yi dava etmek.

Fon toplama kampanyası 9 Ekim tarihinde başladı ve 1 ay boyunca devam edecek. Bağış yapmak isteyenler Ethereum olarak da bunu yapabilecek ve fon toplama kampanyasının sonunda bağış yapanlara bonkör bir para aktarılacağı belirtilmekte. Fonun %50’si bağışçılara dağıtılacak iken kalan %50’si Eminence skandalından mağdur olan kişilere airdrop olarak verilecek.

Cronje ise bu kampanyanın başlatılmasından sonra yatırımcılara tepki göstererek bundan sonra sadece geliştirmeye odaklanacağını ve sosyal medyadan çekileceğini belirtti. Kripto para YFI fiyatı ise zirve noktasından 14.000 dolara kadar düştü ve uzmanlara göre bir süre daha düşebilir.


Total
18
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP Fiyatı İçin Beklenen Trend Başladı mı?

Sonraki Haber

Popüler Token’da Belirsizlik Sürüyor: Yeni Rekor Gelecek Mi?

İlgili Haberler