YFI Rekora Doymuyor: Hedefte 50.000 Dolar Var!

YFI Rekora Doymuyor: Hedefte 50.000 Dolar Var!

Yearn Finance’ın yönetişim token’ı YFI bugün 40.000 doları geçti. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise 40.374 dolar işlem gören YFI, yine kendi rekorunu kırmış oldu. Aslında bugün Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satış baskısı ile mücadele ediyor. Bu da altcoin’lerde de düşüşlerin yaşanmasına sebep oluyor. Ama YFI piyasadan bağımsız bir şekilde hareket ediyor gibi görünüyor.

YFI Fiyatı

Her ne kadar bir geri çekilme yaşanmış olsa da YFI bugün 42.000 doları gördü. Bu rakam kripto para ekosisteminde aslında görülen en yüksek rakam. Peki, bu noktadan sonra YFI ne yapabilir?

Analistlere göre YFI token’ın bir sonraki adımı 44.000 dolara doğru olacak. Bu rakam aşıldıktan sonraki hedefin ise 50.000 dolar olacağı ifade ediliyor. Ancak önemli destek seviyelerinin kaybedilmesi halinde ise 35.000 dolar bandına ve ardından 31.900 dolara kadar bir geri çekilmenin olabileceği dile getiriliyor.

Öte yandan YFI token’ın son rekorunun Coinbase listelenmesinin ardından geldiği ifade edilebilir. ABD merkezli kripto borsası bugün erken saatlerde yatırımcıların YFI token’lerini platforma yatırmalarına izin verdiğini duyurdu. Salı gününden itibaren ise DeFi kripto para biriminin işlemleri başlayacak.

Yapılan açıklamalara göre YFI token’larının listelenmesi dört aşamada gerçekleşecek ve bu aşamalardan sonra işlemler tam anlamıyla kullanıcı ile buluşmuş olacak.

YFI Token

YFI, 2020 yılının en iyi performans sergileyen kripto paralardan biri oldu. Ayrıca YFI, Bitcoin’i de geride bırakan ilk kripto para birimi. DeFi piyasasının hız kazanması ile atağa geçen YFI yatırımcısına 40 katın üzerinde kazanç sağladı.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.