Lark Davis’e Göre 2021 Altcoin Sezonu Çok Büyük Olacak!

İlayda Peker

Birçok kez farklı analistin aynı şeyi söylediğine şahit olduk: 2021 yılındaki altcoin sezonu 2017-2018 yılındaki altcoin sezonundan çok daha heyecanlı olacak. Son olarak piyasanın popüler analistlerinden Lark Davis bu düşüncesini dile getirdi ve neden böyle düşündüğünü açıkladı.

Altcoin Sezonu

Analistin açıklamalarına göre şu anda, gerçekten kullanıcıları olan ve akıllı sözleşme uygulamalarını çalıştıran birden fazla blok zinciri var. 2017’de ise bu durum sadece Ethereum için geçerliydi. Ayrıca bu sene bireysel yatırımcıların kripto para piyasasına girmesi oldukça kolay hale geldi. Cashapp, Paypal ve Robinhood gibi birçok uygulama yatırımcıların kripto para piyasasına girişini kolaylaştırıyor.

Bunlara ek olarak günümüzde çok sayıda ürün bulunuyor. Davis konuyla ilgili olarak, “Aave, Uniswap ve Synthetix gibi harika DeFi platformlarımız var.” sözlerini kullanıyor. Ayrıca analiste göre Bitcoin ETF’leri ABD’ye geliyor ve bu durum tüm piyasada yükseliş etkisi yaratacak. Altcoin’ler ise Bitcoin zirveye çıktan sonra analiste göre çok büyük artışlar elde edecek. Davis bu noktada, “Bitcoin ne kadar yükselirse altcoin’ler de o kadar yükselir.” sözlerini kullanıyor.

Altcoin’lerde Yükseliş Sinyalleri

Lark Davis konuyla ilgili sebeplerini şu şekilde sıralamaya devam ediyor:

  • Cardano’da akıllı sözleşmeler başladı, Polkadot’un parachain’leri var ve Ethereum 2.0’a geçiyor.
  • Token satışları büyük oranda arttı ve Launchpad’ler oyunu resmen değiştirdi.
  • Optimism ve Polygon gibi 2. katman Ethereum uygulamaları ETH üzerindeki sıkışıklıkların üstesinden gelecek ve Ethereum ağı daha kullanışlı bir hal alacak.
  • Kurumsal yatırımcılar günden güne artıyor. Ayrıca halihazırda şirketler, büyük aileler, ofisler fonlar da altcoin yatırımı yapıyor.

Ancak bu noktada analistlerin her zaman yatırımcılara kendi araştırmalarını kendilerinin yapmasını tavsiye ettiklerini ve risk kontrolü yaparak yatırım yapmanın çok önemli olduğunu dile getirdiklerini hatırlatmak gerekiyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SEC Başkanı’ndan Kripto Para Borsalarını Düzenleme Çağrısı

Sonraki Haber

Charles Hoskinson: “DOGE Başarısız Olursa Kripto Dünyası Felakete Sürüklenir”

İlgili Haberler